Вожак

Влада змінює людей, а абсолютна влада змінює людей абсолютно. На досвіді власного життя ми часто можемо помічати подібні метаморфози. Інстинкт домінування спонукає нас підніматись по ранговій структурі суспільства вгору. 

Адже люди є стадними істотами, що живуть в великих соціальних групах та формують міцні сімейні та родинні зв'язки. Тому, чіткий розподіл ролей та визначення місця індивіда в соціальному середовищі інстинктивно закладено у нас в підсвідомості. 

Домінування

Для успішного існування нам потрібно постійно рухатись вверх в ієрархічній піраміді від низькорангового до високорангового члена суспільства. А мотивацію і бажання це робити забезпечує інстинктивна програма виживання під назвою "домінування". Чистим вираженням домінації у людському соціумі є влада. Тому, влада змінює людину включаючи особливий режим позиціонування серед інших членів стада – режим вожака.

Ієрархічні метаморфози людини

Ієрархічний інстинкт корегує психіку індивіда відповідно до його позиції в структурі піраміди. Якщо людина знаходиться на нижчих рівнях, то функція керівництва залишається пасивною, а індивід має якості низькорангового члена: пасивність, безініціативність, підкорення чужій волі. Але як тільки позиція члена в ієрархії змінюється, набір його якостей теж приходить у відповідність рангу. Пасивність та безініціативність змінює енергійність та пошук можливостей, а підкорення переходить у впевненість та нарощування сили волі.

1

Найчастіше таку ієрархічну еволюцію можна побачити в армії. Так звана "дідівщина" це яскравий прояв переналаштування психіки у відповідність власної позиції у соціальній групі. Покоління старослуживців демобілізується, відповідно звільнені позиції високорангових самців швидко займають вчорашні низькорангові індивіди. Буквально через тиждень їх поведінка кардинально змінюється і вони стають такими ж жорстокими і високомірними "рабовласниками". 

Режим вожака

Як тільки індивід піднімається на вершину харчового ланцюга та отримує абсолютну владу, тобто стає носієм верховної влади (король, президент, власник фірми), а не перехідної виконавчої частини (боярин, міністр, начальник), відбувається ключова ієрархічна метаморфоза. У нього включається режим вожака.

Стаючи вожаком певної соціальної групи у людини загострюється здатність контролювати та маніпулювати людьми. Вожак на інтуїтивному рівні відчуває свою ієрархічну піраміду, людей які її складають, їх життя, інтриги, стосунки, думки і їх можливі вчинки. Вожак назавжди стає іншою істотою, тому він може відчувати себе комфортно лише у своїй ієрархічній піраміді. Стати членом чужої структури для нього абсолютно не прийнято. 

Влада це наркотик

Отримуючи важелі владних повноважень та стаючи вожаком індивід отримує абсолютну домінуючу позицію. Домінування, це одна із головних інстинктивних програм, а будь-які задоволення інстинктів підкріплюються нашою лімбічною системою. Гіпоталамус підвищує вироблення гормонів щастя під час задоволення інстинктивних потреб та цими самим задовольняє нас та мотивує на повторні дії. 

Абсолютна влада вожака стимулює підвищення виробітку гормонів щастя набагато більше ніж в усіх інших членів соціуму. Тому більше ніж інших мотивує та формує залежність від влади. Саме тому психіка змінюється безповоротно. Адже позбуваючись свого крісла, починається ломка. Той, хто коли-небудь відчув солодкий смак влади, більше ніколи не зможе задовольнити себе простим життям підлеглого. 

Тиранія

Отримуючи безроздільну владу у великому соціумі індивід часто починає втрачати відчуття насиченості. Задоволення владою притупляється і наркотична залежність штовхає такого схибленого вожака на крайні прояви жорстокої домінації. Простіше кажучи король "втрачає берега" та починає поводитися вкрай нахабно. 

Таке явище здебільшого є частим там, де процвітає корупція. Вожак в таких соціумах стає невразливим, а в аварійних ситуаціях змістити його стає майже неможливо. Для соціуму в цілому це зазвичай несе катастрофічний характер. Правитель перетворюється з вожака на деспота, тирана, як: Нерон, Гітлер, Сталін. Тому в усіх розвинених соціумах використовують систему стримувань і противаг, де влада не зосереджена в руках особистості чи органу, а чітко розділена між усіма контролюючими інстанціями. Декоративні монархії, як правило, закінчують своє існування після жорстоких революцій чи смерті правителя.

Як стати лідером?

Невід'ємною частиною позиціонування у суспільстві є власна самооцінка. Для того, щоб покращити власну впевненість необхідно постійно самовдосконалюватись та долати труднощі, а головне перемагати себе і свою лінь. Однак, мало просто високомірної поведінки, потрібно дійсно стати краще. 

І першим, що підвищує статус чоловіка серед інших це фізичний розвиток. Здоров'я та сила це один з найголовніших признаків домінантності, адже часто конкуренція доходить до прямого бойового протистояння. Тому розвинені м'язи та навички єдиноборств допомагають не тільки впевнено перемогти в самому конфлікті, а і психологічно розв'язувати проблему ще до її початку.

2

Розум це друге, що кидається всім у вуха. Ми живемо у світі де багато значить сила, але вирішує далеко не все. Високий інтелектуальний розвиток допомагає набагато швидше та ефективніше вирішувати завдання, отримувати вищий прибуток та добиватись успіху з мінімальним ризиком. Такі якості завжди будуть позитивно оцінені суспільством, та піднімуть статус індивіда на вищий рівень.

Інстинкт вожака нерозривно пов'язаний з територією. Людина без власної території (землі, дому, квартири, бізнесу) повноцінним вожаком бути не може. Тому, якщо у людини є нехай невелика, але власна домівка та власна справа, це виховуватиме в ній відповідальність та ініціативність, що значно підвищить можливість стати хорошим вожаком. 

І головне, що необхідно мати хорошому вожаку це дух, серце та друзів. Лише вміючи контролювати себе і свої емоції можна контролювати і мотивувати інших. Справжній талановитий лідер не паразитує і не живе за рахунок когось, а веде за собою. Для того, щоб люди пішли за вожаком потрібен спокій та впевненість, м'якість і стійкість, жорсткість, але і співчуття. Душевний баланс та непорушна стійкість, ось що робить вожака справжнім лідером ієрархічної піраміди.

Потрібна консультація юриста?

Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами
найближчим часом
Консультація
youtube icon telegram icon telegram icon