Закрути план

План дій складає основу для успіху в будь-якій сфері нашого існування. Навчання, спорт, робота чи бізнес не обійдуться без грамотної стратегії. Тому перший і найголовніший навик у нашому житті, це уміння формувати чіткий план завдань для досягнення поставлених цілей.

Усі ми грали в комп’ютерні ігри. В будь-якій такій цифровій забаві є головний персонаж. Наша мета – прокачати цього героя і пройти гру ставши переможцем. Як правило, нам дають декілька різних варіантів розвитку. Ми можемо стати сильнішими, швидшими, спритнішими чи розумнішими. В залежності від нашого вибору гра розвиватиметься тим шляхом, який ми обрали. Фактично ми вирішуємо долю нашого віртуального персонажу, що дає унікальну можливість розвиватись без єдиного ризику для нашого реального героя. Адже, ми завжди повинні звертати увагу як на суспільну думку, так і на своє здоров’я, однак у віртуальному світі таких обмежень немає. Ми вільні від соціальної думки, ярликів та оцінок.

Рухаючись по віртуальній кар’єрі та здобуваючи нагороди, наша психіка отримує абсолютно таке ж ідентичне задоволення, як від досягнень у реальному житті. Свідомість розуміє, що це гра, але мозок не відчуває принципіальної різниці і виробляє гормони, що надають відчуття щастя. А відсутність будь-якого ризику та важких зусиль примушує нас глибше "підсідати" на цей віртуальний наркотик, ніж маргінал підсідає на героїн. Результатом є повне випадання з реальності!

Таке швидке привикання можна віднести не лише до наркотиків і комп’ютерних ігор, а і до порнографії, переїдання сигарет, алкоголю… Такі речі формулюють у людини звичку "не заслуженого задоволення", що подавляє мотивацію у діях для досягнення результатів реального людського життя. Але ж ми не електричні імпульси на екрані монітору, а живі істоти в матеріальній, болючій дійсності планети Земля. І таких істот багато, на планеті яка є обмеженою і має обмежену кількість ресурсів. А це значить, що кожен не зможе задовольнити свої мрії про багате життя з яхтою і домом на березі моря. Цього всього просто не вистачить на всіх бажаючих. Хтось буде жити як король, а хтось буде жити як бомж.

5

І логічно ж вибрати шлях реальної, хоч і суворої дійсності землянина. Прокачувати себе, підніматися по сходинках кар’єри, здобувати спортивні нагороди. Але, ми можемо бачити, що більшість людей не вмотивована на ці дії. Чому так? Річ у тому, що коли ми стаємо на дорогу досягнень високих результатів, ми тим самим стаємо і на дорогу важких труднощів та регулярних невдач. 

Така складність у поєднанні з програшами в більшості випадків вбиває мотивацію руху вперед. Тому більшість обирає легший шлях досягнення задоволень – ігри, порно, їжа…

Самомотивація

Чому ж у житті ми терпимо складнощі і невдачі, а в іграх нам так легко? Відповідь проста – план дій!

В грі для нас чітко розписаний план дій її творцем. Виконуючи завдання, ми точно знаємо який отримаємо результат в кінцевій місії. В реальності такого плану немає. Перед нами відкритий безграничний спектр можливостей розвитку та зовсім непередбачуваний результат. Наш творець дав нам свободу вибору. Ця перевага просто вводить у ступор більшість користувачів. Відсутність впевненості вибору і порядку дій в тій чи іншій ситуації призводить до частих невдач.

У віртуальності вибір забирають, але чіткий план приводить до бажаного результату та настання задоволення, що і затягує нас. І усе б нічого, але як Я зазначав раніше – ми не пікселі монітору і не електрони в процесорі. Нам потрібно завалити Боса в реальній дійсності! Як же це зробити?

З раннього дитинства ми звикли виконувати план який нам дають батьки, школа, університет, роботодавець… Ми звикли проявляти безініціативність, тому не розуміємо як діяти самостійно в більшості життєвих ситуаціях та досягати того, що потрібно саме нам. Тому, для того, щоб успішно рухатись по своєму житті та власному плану дій, потрібно розв'язувати головну проблему. Проблему власної ініціативності.

Ініціатива 

Чи можна уявити директора великого підприємства, граючого в Dota 2? А працівників цієї фірми? Відповіді діаметральні і очевидні… Однак як директор, так і працівники, це люди з однієї країни, люди однієї традиції та суспільних цінностей. В чому різниця між ними? Різниця в голові!

Директор ініціативна та підприємницька людина, він не звик сидіти на місці і чекати план дій, він його створює власноруч. На світі багато відомих і успішних людей: актори, бізнесмени, науковці, співаки, всі вони абсолютно різні зовнішнє, але всі однакові у середині. Усі вони діють самостійно і не виконують чужих розпоряджень. 

На шляху їх успіху було мало невдач? Ні, їх було маса. Однак, вони не здавались, пристосувалися, змінювали план і йшли далі не дивлячись ні на що. Тому друга найнеобхідніша риса твого життєвого успіху – сила волі. Ніхто не народжений з цими якостями і, щоб їх отримати потрібно важко працювати. Тому розв'язання проблем лиш одне – підняти дупу і йти на зустріч пригодам. Їх подолання дає впевненість у собі та піднімає власну ініціативність.

Гейм-план

Відійшовши від екрану телевізора, та впевнено вирішивши бути вольовим, ініціативним персонажем гри під назвою «життя», ми попадаємо у світ варіантів. Щоб не втратити мотивацію потрібно навчитись чітко складати свій план, правильно оцінювати ситуацію та спокійно ставитись до невдач.

Як правильно скласти план дій? Перш за все потрібно визначити кінцевий результат. Задай собі питання: «Що Я хочу отримати?». Після цього визнач: «Як Я хочу дійти до цього результату?». Чітка постановка фінальної цілі та точний маршрут – вже половина роботи.

8

Тепер потрібно розбити цей маршрут на окремі зупинки (завдання) і визначити їх часові рамки. Таким чином можна точно і вчасно відслідковувати їх виконання, а головне - сам рух до мети.

Однак, тут є ще один нюанс, зазвичай ми ставимо собі завдання і рамки непомірно великі, такі, що потім просто не можемо виконати фізично. Ставлячи ціль «пробігти марафон за місяць», «перше тренування – 5 км» – ми ризикуємо отримати кріпатуру і забити на яку-небудь підготовку на тиждень, а потім і взагалі… Тому ціль потрібно ставити таким чином, щоб для її виконання був великий запас часу. Також слід розбивати ціль на найдрібніші компоненти: «знайти місце тренувань», «підготувати одяг», «знайти усю необхідну інформацію для тренування бігу»… Таким чином можна завжди бути зосередженим та вмотивованим успіхами виконання цілей, оскільки вони стають по силам. З часом ускладнювати їх до поки не стане можливе досягнення головної цілі. Такий метод використовують розробники ігор, тож користуйся.

Невдачі – частина дороги, вони неминучі. Можливо навіть самі вони і є твоя дорога, а їх подолання це твоя головна ціль. Уяви собі гру де тебе зробили всесильним з самого її початку, а проблем для вирішення не дали. Весело буде грати? В основному, саме проблеми роблять наше життя цікавим та мотивують нас рухатись вперед.

7

В людській психіці є така особливість, яку науковці-психологи називають "менталітет краба". У відро з водою кидають крабів, звичайно хтось з них намагається вилізти. Але це рідко увінчується успіхом, оскільки бачучи свого сородича, який намагається виповзти, інший краб починає тягнути його клешнею назад у відро. Чому це відбувається? В принципі крабу має бути фіолетово, вибереться його сородич, чи ні, сам він все одно залишиться у відрі. Однак, крабу не хочеться признавати, що він слабак, що інший краб домінантніше його самого.

Так от, ми плаваємо у відрі з крабами! Кожен з нас хоче стати краще, мати більше. Але не кожен цього добивається. Тому бачучи твій успіх завжди знайдеться той, хто захоче мокнути тебе назад в те лайно в якому і сам плаває. 

Потрібна консультація юриста?

Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами
найближчим часом
Консультація
youtube icon telegram icon telegram icon