Справжній друг

Дружба та кооперація прописана на рівні наших біологічних, інстинктивних потреб. З давніх пір задля виживання люди об'єднувались в дружні зв'язки сім'ї, плем'я, народу і держави.

Наші спільні інтереси і вірування дають нам змогу конкурувати в боротьбі за місце під сонцем з іншими народами, а правила соціальної поведінки роблять нас згуртованішими та формують міцний фундамент довіри. Разом нам легше протистояти ворогам, здобувати їжу і вести сумісний побут.

Знайомство

Йдучи на навчання, роботу чи займаючись улюбленим хобі ми постійно взаємодіємо з новими для нас особистостями. Більшість з цих нових людей назавжди зникне в безкрайніх бетонних просторах так і залишившись «пересічним мешканцем». Але знайдуться і ті з якими відбудеться безпосередній контакт – знайомство.

1

Перше з чого починається контакт більшості живих істот це зоровий контакт. І людина не є виключенням. Очі дзеркало душі, тому саме вони дають нам зрозуміти хто перед нами стоїть і чи можна довіряти цій людині. Анатомія обличчя гомо сапієнса базується таким чином, що основні мімічні емоції виражаються саме в зоні очей. Тому, усе що відчуває наша душа, показують очі.

Ти хотів би розпочати розмову з людиною, очі якої виражають: сум, злість, ненависть чи печаль? Навряд гнів буде викликати довіру… А якщо ці очі були б веселі, радісні, сповнені щастя і енергії? Зовсім інша справа! З такими людьми завжди хочеться вести справу і мати спільні інтереси. Тому, перше що потрібно для того, щоб успішно заводити нові знайомства це посмішка. Знайомство між людьми за межами родинного кола базується, як правило, на основі спільних інтересів чи з метою досягнення сумісної цілі.

На основі цих двох основоположних факторів кооперації і будуть розвиватись подальші партнерські взаємовідносини людей. Таким чином, для того, щоб завести нового знайомого необхідно в першу чергу шукати з ним спільні інтереси (хобі, музика, спорт, книги, кіно, робота, навчання), а після об'єднуватись задля досягнення цілі цих інтересів (створення музики, сумісна спортивна підготовка, обговорення цікавих тем, заробіток грошей). Людська психологія працює таким чином, що лише об'єднуючись задля чогось або проти когось ми можемо тісно та ефективно взаємодіяти один з одним.

Вищенаведені кроки знайомства відкривають нам можливість швидко і надійно сформувати перше хороше враження один про одного і почати партнерські взаємовідносини. Далі розглянемо те, що закріпить ці враження на тривалий проміжок часу. Малі хитрощі, що використовують наші стадні інстинкти задля формування кооперації:

  • Сумісна трапеза є актом дружби у стадних видів істот планети Земля. Розділяючи їжу ми приймаємо іншу істоту у своє коло довіри, адже найбільш вразливими ми є у двох випадках: коли їмо і коли спимо. Проводячи спільну трапезу ми кажемо: «Я тебе знаю і довіряю, ти мені не нашкодиш». Тому при знайомстві люди часто запрошують один одного на каву, чай, сніданок, обід, вечерю, перекур, запій.
  • Фізичний контакт є ще одним фактором довіри. Тому рукостискання, похлопування по плечу і інші легкі дотики працюють по тій самій аналогії, що і у випадку з трапезою.
  • Як я вже зазначав, для того, щоб краще увійти у контакт нам потрібно мати щось спільне. Підсвідомо ми обираємо друзів схожими не тільки по ознакам інтересів, а і зі схожими манерами поведінки. Копіюючи рухи свого партнера ми розташовуємо його підсвідомість довіряти нам, тому намагайся триматись зі своїм новим знайомим на одній хвилі. 

Хто такий справжній друг?

Спільні інтереси, ціль, дотримання правил соціальної поведінки і дрібні хитрощі зміцнення довіри роблять нас чудовими «знайомими», однак це не робить нас «друзями». Річ у тому, що ми живемо у світі постійної внутрішньовидової конкуренції. У знайомих рано чи пізно виникне спокуса отримання вигоди задля задоволення власних потреб, в розріз  спільних інтересів. Це часто трапляється, адже ціль і інтереси одні... Так, для того, щоб отримати максимальну вигоду і не ділити її пополам зі своїм партнером виникає спокуса стати кидком. Це може бути: підсиджуванням крісла, розпуск чуток, відбір матеріальної вигоди шляхом обману, крадіжка речей, словом підла зрада користуванням наданою довірою. На жаль, зрада трапляється надзвичайно часто, тому «знайомого» рано називати «другом» до того моменту, коли він не виправдає довіру.

Так, справжній друг це та людина, що готова буде не тільки відмовитися від спокуси, коли така з'явиться, а і пожертвувати власними інтересами задля іншого.

Справжній друг завжди:

  • прийде на допомогу, безкорисно віддаючи час і сили;
  • уступить посаду, якщо вона потрібніша;
  • захистить честь у відсутності товариша;
  • прикриє спину у бою;
  • і навіть ризикне своїм життям, коли життя друга буде у небезпеці...

6

Звичайно, всі вищенаведені ситуації не повсякденні і вони можуть виникнути протягом тривалого періоду знайомства. Лише перевіряючи дружбу часом можна знайти відданого і справжнього товариша. З іншої сторони, якщо ти відчуваєш, що людина близька духом – жертвуй і своєю вигодою заради неї. І ніколи не піддавайся спокусі, адже спокуса це слабкість, а не сила. Не важко знайти друга коли все чудово, важко його шукати коли усе погано!

Заплати і відпусти

Хорошою лакмусовою смужкою перевірки потенційного товариша є гроші. Гроші правлять світом, а головне правлять слабкими людьми. Позичаючи цінні папірчики в займи виникає унікальна можливість тестування дружніх відносин. І унікальність цієї ситуації полягає в тому, що ставки відносно не великі.

Для сильних гроші це один з ресурсів обміну життєвими благами, а для слабких зрадників гроші, це Бог. Тому, даючи в займи певну суму банкнот (краще половину або і четверть бажаної) з'являється дві чудові можливості – виграти багато чи заплатити мало:

  • якщо людина надійна і сильна, то борг буде повернуто, можливо і з компенсацією. І ти отримаєш назад не тільки гроші, а і друга, що вже цінніше будь-яких багатств;
  • якщо це зрадник, тоді ти втратиш те, що позичав, але і залишиш своє життя слабкої людини, яка могла б вчинити підступний вчинок набагато гірший, тоді коли це було б дуже важливо для тебе. 

Скажи мені хто твій друг і Я скажу тобі хто Ти!

Ми вельми недооцінюємо вплив оточення на нашу особистість і навпаки. Коло наших знайомих, друзів, сім`ї, групи і навіть всієї нації впливає на нас, формуючи наш світогляд, напрямок думок і як наслідок стиль нашого життя. І навпаки, стиль нашого життя впливає на усе наше оточення. Існує прислів`я: «З ким поведешся, того і наберешся». Твої друзі формують твою особистість, як і ти формуєш їхню, тому обирай сильних товаришів і будь ще сильнішим для них!

Потрібна консультація юриста?

Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами
найближчим часом
Консультація
youtube icon telegram icon telegram icon