Кодекс честі

Люди – соціальні істоти. Ми стали домінуючим видом на цій планеті лише через те, що навчились співіснувати великими групами, поневолюючи і знищуючи малі. І для того, щоб ефективно загарбувати і вбивати, перш за все нам потрібно піклуватись про цілісність і міцність власного соціуму. Для цього нам потрібно щось спільне: віра, лідер, традиції, закони, а головне кодекс честі.

Усі ці фактори визначають ієрархічну структуру племені і певні правила поведінки всередині нього, яких ми повинні дотримуватись. Поки ми виконуємо ці правила, ми зберігаємо свій ієрархічний статус, а слідом заслуговуємо повагу і довіру інших його членів. Таким чином формуються взаємодовіра, взаємоповага, соціум міцнішає і здатний конкурувати у виживанні з іншими групами.

2 min

У випадку, якщо всі будуть плювати на ці правила і робити те, що хочуть, на кшталт: «Я нікому нічого не повинен. А кому повинен, я вибачаю», – втрачатимуться міжособистісні зв’язки, суспільство стане прогнивати і рано чи пізно буде завойованим більш сильним і згуртованим плем’ям. Для того, щоб цього не відбувалось, ми повинні довіряти один одному, дотримуватись соціальних правил і залишатись згуртованими.

Правило №1 - Довіряй

З усього вище сказаного стає очевидно, що без довіри не можлива ефективна взаємодія між членами однієї групи. Тому для того, щоб розпочати її формування потрібно перш за все довіряти тому з ким ти хочеш вести спільну справу. Так скажімо «зробити перший крок» задля формування подальших ділових стосунків. Таким кроком може бути просте знайомство з подальшим діалогом який дасть змогу оцінити один одного та дасть уявлення про наступну співпрацю. Звичайно корупція, блат, схеми і зради кидал зробили це вкрай проблематичним у наш час, однак це єдиний можливий спосіб покращити якість нашого спільного існування.

1 min

Зробивши перший крок та оцінивши партнера важливо дочекатись взаємності з його сторони. Якщо такий прояв довіри відбувся, можна продовжувати рухатись далі, все більше і більше зміцнюючи свої відносини. Крок за кроком прокладати шлях до взаємної довіри.

У випадку, якщо такого прояву взаємності не відбулось, не потрібно шукати входів в контакт. Це лиш провокує ще більшу негативну реакцію: немає довіри – до побачення. 

Правило №2 - Будь відвертим

Ми такі які ми є і не потрібно цього соромитись. Риси характеру і зовнішні ознаки людини це особливі відмінності які роблять нас унікальними і допомагають відрізнятись один від одного в соціумі. Усі найвідоміші і найуспішніші люди ніколи не намагались змінити свій вигляд чи риси характеру копіюючи інших. Вони завжди були собою, дотримуючись при цьому соціальних правил.

4 min

Тому ніколи не намагайся копіювати когось, шукай себе. Розвивай свої хороші звички, цікався тим чим ти хочеш, висловлюй свою думку. Це зробить тебе харизматичним, розташує до тебе людей, а головне тобі будуть довіряти, адже ти не лукавиш.

Брехня завжди випливає назовні. Підлість, лицемірство, образи, плагіат, розмови про когось за спиною ніколи не роблять тебе кращим. Це лише понизить соціальний статус, адже така поведінка, для розумних і вихованих людей, вважається слабкістю. З цього випливає наступне правило.

Правило №3 - Не ображайся

Людська ієрархічна піраміда базується на інтелектуальних здібностях і психологічній стійкості людей. Пряма фізична боротьба хоч і присутня, однак займає другорядне місце і в більшості випадків не допомагає у значному підвищенні соціального статусу. Тому у нашій уяві лідер це в першу чергу спокійна, врівноважена, впевнена і рішуча особистість, що здатна не тільки здобувати перемоги для себе, а і допомагати перемагати іншим. Так, життя людини розумної базується на постійній внутрішньовидовій ієрархічній боротьбі. З самого раннього дитинства інстинкт домінування заставляє нас боротись за місце під сонцем і не залишає нас до кінця життя: конкуренція в навчанні, спорті, стосунках, роботі, посаді, всезагальному визнанні.

3 min

І тому, що прямий силовий конфлікт є недостатньо ефективним, в бою використовуються методи психологічного впливу. Для того, щоб рухатись і боротись за вищі щаблі ієрархічної драбини людям в першу чергу потрібно дізнатись, хто і що з себе представляє. Щоб це зробити, потрібно провести перевірочну психологічну атаку (підкол), а після – звернути увагу на відповідну реакцію.

Підкол – жарт, метою якого є зачепити особистість (риси характеру, поведінку чи зовнішність) жертви і слугує ціллю самоствердження атакуючої сторони. Сильна особистість реагує впевнено і сміливо: підкол сприймається як гумор, а у відповідь застосовується контратака (підкол на підкол). Слабкий індивідум як правило закривається: мовчить і сприймає гумор як образу.

Ключовою реакцією є образа. Навіть якщо така психологічна атака була занадто сильною:

  • стійка людина не буде ображатись, вона відкрито повідомить своє невдоволення і відповість взаємністю нападаючому;
  • слабка особистість промовчить і буде боятись, що автоматично принизить її статус в очах соціальної групи.

Такі рознюхування дуп відбуваються всюди і в будь-якому колективі. Люди з низьким соціальним статусом завжди намагаються його підвищити! Підвищувати за рахунок свого інтелекту це важка справа, а от за рахунок слабких – вже набагато легша.

Отже, для того, щоб захищати свою честь ні в якому разі не потрібно ображатись, а жартувати у відповідь і бути абсолютно відвертим з суперником, відповідаючи йому повною взаємністю.

Правило №4 - Не ображай

Кому потрібно підколювати і самостверджуватись за рахунок інших? Це потрібно тим, в кого низький соціальний статус. Люди намагаються випендритись за рахунок інших тоді, коли не можуть це зробити за рахунок власних сил. Вони не володіють інтелектом, силою чи харизмою і їм не залишається іншого виходу, як займатися тим чим в силі будь-який ідіот – поливанням фекаліями більш слабких. Мало того що це низько, такі люди є ще і відвертими боягузами, адже ніколи не посміють поводитися подібним чином з більш сильними. Тому в розпач своєї безпомічності і заздрості вони починають ображати їх за спиною, розпускаючи чутки і обговорюючи особисте життя. І це основний признак безчесної людини, адже вона порушує перші три правила – вона ображається (боїться і заздрить), не є відвертою (бреше і поводитися підло) та не довіряє – чим і втрачає взаємну повагу.

5 min

Для того, щоб займати вищу ієрархічну ступінь, достойна людина буде самостверджуватись за рахунок власних досягнень, інтелекту, сили і психологічної стійкості. І ні в якому разі не буде ображати слабших і обговорювати сильних за їх спиною. Для пояснення цього існує вислів: «Погано думають про нас лиш ті хто гірше нас, а ті хто краще – їм просто не до нас».

Правило №5 - Будь скромним

Бажання випендритись проявляється не лише в психологічних атаках і плюванням спинномозковою рідиною, а і в бажанні набити собі ціну. Слабкі і заздрісні особистості постійно намагаються показати свою крутизну різними статусними маркерами, якими вони насправді не в змозі володіти (дешевими понтами). Телефон в кредит, модні тряпки на останні гроші, нирку за машину, пафосна ходьба і ще біль пафосний говір. Усе це не по кишені їм, а в більшості випадків і не потрібно. Річ у тім, що цей пафос не для них, а для оточуючих!

6 min

Достойна людина не хизується матеріальними цінностями і бере від фізичного світу лише те, що їй дійсно необхідно і знадобиться. Не видає себе на показ іншим, намагаючись підвищити свою самооцінку. Адже найважливіша думка людини, що володіє честю це її думка про саму себе.

Потрібна консультація юриста?

Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами
найближчим часом
Консультація
youtube icon telegram icon telegram icon