Кодекс честі

Люди – соціальні істоти. Ми стали домінуючим видом на цій планеті лише через те, що навчились співіснувати великими групами, поневолюючи і знищуючи малі. І для того, щоб ефективно загарбувати і вбивати, перш за все нам потрібно піклуватись про цілісність і міцність власного соціуму. Для цього нам потрібно щось спільне: віра, лідер, традиції, закони, а головне кодекс честі.

Усі ці фактори визначають ієрархічну структуру племені і певні правила поведінки всередині нього, яких ми повинні дотримуватись. Поки ми виконуємо ці правила, ми зберігаємо свій ієрархічний статус, а слідом заслуговуємо повагу і довіру інших членів свого соціуму. Таким чином формуються взаємодовіра, взаємоповага, соціум міцнішає і здатний конкурувати у виживанні з іншими групами.

2 min

У випадку, якщо всі будуть плювати на ці правила і робити те, що хочуть, на кшталт: «Я нікому нічого не повинен», втрачатимуться міжособистісні зв’язки, суспільство стане прогнивати і рано чи пізно буде завойованим більш сильним і згуртованим плем’ям. Для того, щоб цього не відбувалось, ми повинні довіряти один одному, дотримуватись соціальних правил і залишатись згуртованими.

Правило №1 - Довіряй

З усього вище сказаного стає очевидно, що без довіри не можлива ефективна взаємодія між членами однієї групи. Тому для того, щоб розпочати її формування потрібно перш за все довіряти тому з ким ти хочеш вести спільну справу. Так скажімо «зробити перший крок» задля формування подальших ділових стосунків. Таким кроком може бути просте знайомство з подальшим діалогом який надасть змогу оцінити один одного та дасть уявлення про наступну співпрацю. Звичайно корупція, блат, схеми і зради кидал зробили це вкрай проблематичним у наш час, однак це єдиний реальний спосіб покращити якість нашого спільного існування.
1 min

Зробивши перший крок та оцінивши партнера важливо дочекатись взаємності з його сторони. Якщо такий прояв довіри відбувся, можна продовжувати рухатись далі, все більше і більше зміцнюючи свої відносини. Крок за кроком прокладати шлях до взаємної довіри. У випадку, якщо такого прояву взаємності не відбулось, не потрібно шукати входів в контакт. Це лиш провокує ще більшу негативну реакцію: немає довіри, до побачення!

Правило №2 - Будь відвертим

Ми такі які ми є і не потрібно цього соромитись. Риси характеру і зовнішні ознаки людини це особливі відмінності які роблять нас унікальними і допомагають відрізнятись один від одного в соціумі. Усі найвідоміші і найуспішніші люди ніколи не намагались змінити свій вигляд чи риси характеру копіюючи інших. Вони завжди були собою.
4 min

Тому ніколи не намагайся копіювати когось, шукай себе. Розвивай свої хороші звички, цікався тим чим ти хочеш, висловлюй свою думку. Це зробить тебе харизматичним, розташує до тебе людей, а головне тобі будуть довіряти, адже ти не лукавиш. Брехня завжди випливає назовні. Підлість, лицемірство, образи, плагіат, розмови про когось за спиною ніколи не роблять тебе кращим. З цього випливає наступне правило...

Правило №3 - Не ображайся

Людська ієрархічна піраміда базується на інтелектуальних здібностях і психологічній стійкості людей. Пряма фізична боротьба хоч і присутня, однак займає другорядне місце і в більшості випадків не допомагає у значному підвищенні соціального статусу. Тому, у нашій уяві лідер це в першу чергу спокійна, врівноважена, впевнена і рішуча особистість, що здатна не тільки здобувати перемоги для себе, а і допомагати перемагати іншим. Так, життя людини розумної базується на постійній внутрішньовидовій ієрархічній боротьбі. З самого раннього дитинства інстинкт домінування заставляє нас боротись за місце під сонцем і не залишає нас до кінця життя: конкуренція в навчанні, спорті, стосунках, роботі, посаді, всезагальному визнанні.

3 min

І тому, що прямий силовий конфлікт є недостатньо ефективним, в бою використовуються методи психологічного впливу. Для того, щоб рухатись і боротись за вищі щаблі ієрархічної драбини людям в першу чергу потрібно дізнатись, хто і що з себе представляє опонет. Щоб це зробити, потрібно провести перевірочну психологічну атаку (підкол), а після звернути увагу на відповідну реакцію.

Підкол – жарт, метою якого є зачепити особистість (риси характеру, поведінку чи зовнішність) і слугує ціллю самоствердження атакуючої сторони. Сильна особистість реагує впевнено і сміливо: підкол сприймається як гумор, а у відповідь застосовується контратака (підкол на підкол). Слабкий індивідум як правило закривається, мовчить і сприймає гумор як образу.

Ключовою реакцією є образа. Навіть якщо така психологічна атака була занадто сильною:

  • стійка людина не буде ображатись, вона відкрито повідомить своє невдоволення і відповість взаємністю нападаючому;
  • слабка особистість промовчить і буде боятись, що автоматично принизить її статус в очах соціальної групи.

Такі рознюхування дуп відбуваються всюди і в будь-якому колективі. Люди з низьким соціальним статусом завжди намагаються його підвищити. Підвищувати за рахунок свого інтелекту це важка справа, а от за рахунок інших, вже набагато легша!

Отже, для того, щоб захищати свою честь ні в якому разі не потрібно ображатись, а атакувати у відповідь і бути абсолютно відвертим з суперником, відповідаючи йому повною взаємністю!

Правило №4 - Не ображай

Кому потрібно підколювати і самостверджуватись за рахунок інших? Це потрібно тим, в кого низький соціальний статус. Люди намагаються випендритись за рахунок інших тоді, коли не можуть це зробити за рахунок власних сил. Вони не володіють інтелектом, силою чи харизмою і їм не залишається іншого виходу, як займатися тим чим в силі будь-який ідіот, поливанням фекаліями інших.

Мало того, що це низько, такі люди є ще і відвертими боягузами, адже ніколи не посміють поводитися подібним чином з більш сильними суперниками. Тому, в розпач своєї безпомічності і заздрості, вони починають ображати їх за спиною, розпускаючи чутки і обговорюючи особисте життя. І це основний признак безчесної людини, адже вона порушує перші три правила – вона ображається (боїться і заздрить), не є відвертою (бреше і поводитися підло) та не довіряє – чим і втрачає взаємну повагу.

5 min

Для того, щоб займати вищу ієрархічну ступінь, достойна людина буде самостверджуватись за рахунок власних досягнень, інтелекту, сили і психологічної стійкості. І ні в якому разі не буде ображати інших. Для пояснення цього існує вислів: «Погано думають про нас, лиш ті хто гірше, а ті хто краще нас – їм просто не до нас»!

Правило №5 - Будь скромним

Бажання випендритись проявляється не лише в психологічних атаках і плюванням спинномозковою рідиною, а і в бажанні набити собі ціну. Слабкі і заздрісні особистості постійно намагаються показати свою крутизну різними статусними маркерами, якими вони насправді не в змозі володіти. Телефон, модні тряпки, машина, пафосна ходьба і ще біль пафосний говір. Усе це не по кишені їм, а в більшості випадків і не потрібно. Річ у тім, що цей пафос не для них, а для оточуючих!

Достойна людина не хизується матеріальними цінностями і бере від фізичного світу лише те, що їй дійсно необхідно і знадобиться. Не видає себе на показ іншим, намагаючись підвищити свою самооцінку. Адже, найважливіша думка людини, що володіє честю це її думка про саму себе!

Потрібна консультація юриста?

Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами
найближчим часом
Консультація
youtube icon telegram icon telegram icon