Стягнення боргу за договором оренди

Орендодавець може здавати в оренду все майно, яке він забажає: заводи, склади, приміщення під магазин тощо. Крім цього, в оренду можна здавати техніку, наприклад: комбайни, крани, авто тощо. У використанні договору оренди сторонами часто допускаються помилки, у яких відбувається порушення прав однієї зі сторін. Саме тоді потрібна допомога юриста по господарським справам.

Перед тим, як складеться договір оренди, необхідно вивчити всі пункти такого договору. В іншому випадку можуть виникнути проблеми, за якими потрібно довести свою правоту в суді для того, щоб провести стягнення заборгованості за договором оренди.

Порядок стягнення боргу за договором оренди

Процес примусового стягнення заборгованості за договором оренди здійснюється лише у порядку судового та виконавчого провадження. Кожен етап має свої нюанси та займає певний проміжок часу. Термін залежить від багатьох чинників. Чим складніша ситуація, тим довше вирішуватиметься питання в суді. У будь-якому разі вам потрібні професійні послуги для правильного оформлення позовної заяви про стягнення заборгованості за договором оренди

Перш ніж звертатися до суду, вам необхідно переконатися в тому, що:

  • Між Вами та особою, яка орендує ваше майно, є договірні відносини. Іншими словами, Ви уклали договір про оренду, на якому є підпис уповноваженої сторони.
  • Є докази того, що ваше приміщення використовувалося орендарем. Це необхідно для стягнення заборгованості за договором оренди. Якщо у вас є підтвердження, тоді необхідні уточнення за який період.
  • Здійснено повернення приміщення власнику, і є підстави для додаткових санкцій та для створення позовної заяви про стягнення заборгованості за договором оренди.

Чи правильно нараховано штрафні санкції. З цим питанням може допомогти юрист по господарських справах.

Повернення боргів проводиться у тому випадку, якщо правильно подана позовна заява про стягнення заборгованості за договором оренди. При правильній подачі заяви ви можете отримати стягнення заборгованості навіть у тому випадку, коли орендар відмовляється її погасити. Повернення боргу здійснюється у примусовому порядку за рішенням суду. 

Штрафні санкції за несвоєчасну сплату орендної плати

Якщо стороною, котра орендує приміщення не здійснено своєчасну оплату за оренду, тоді з неї належить стягнути борг за весь період користування до того моменту, поки не буде здійснено умови за актом прийняття-передачі. Якщо у договорі між суб'єктами не встановлено розміру штрафу, то відповідно до ч. 3 ст. 231 ГК України штраф встановлюється у відсотках. Розмір штрафних санкцій визначено обліковою ставкою НБУ за весь період користування грошовими коштами другої особи. Якщо ви раніше не звертались до суду, тоді вам потрібні послуги юриста по господарським справам.

Якщо Орендарем не було здійснено оплату в добровільному порядку, тоді вам потрібні послуги юриста. Він зможе:

  • зробити розробку акту звірки розрахунків, згідно з наданим договором оренди та актом повернення приміщення;
  • навести підстави, а також направити вимоги про оплату заборгованості, додавши оригінали актів: прийняття-передачі та звіряння розрахунків;
  • зробити оплату судового збору за встановленими ставками;
  • здійснити підготовку та засвідчити правдивість наданих копій всіх документів, які необхідні для спору у суді;
  • скласти фактичний та нормативно обґрунтований позов з підрахунком усіх сум, які потрібно сплатити бізнесу;
  • надіслати цінним листом орендарю всі копії документів, а також позов;
  • направити один примірник до суду за місцеперебування відповідача з доданими засвідченими копіями всіх документів та оригіналів документів, що підтверджують сплату судового збору.

Тільки після цього вашу заяву візьмуть на розгляд у суді. Якщо ви знайдете грамотного юриста по господарських справах, який може допомогти вам із цим, тоді ви можете повернути гроші за оренду швидше. 

Замовити юридичні послуги

Не відкладайте проблеми, ознайомтесь з прайсом та зверніться за послугами до професійного юриста, який може зберегти не тільки ваші гроші, але й Ваш час.

Щоб замовити юридичні послуги в Києві або онлайн телефонуйте за номером, звертайтеся в соціальних мережах чи заповнюйте спеціальну форму з описом Вашого питання в контактах, що вказані на сайті й з Вами неодмінно зв’яжуться для успішного розв'язання проблеми!

Потрібна консультація юриста?

Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами
найближчим часом
Консультація
youtube icon telegram icon telegram icon