Стягнення боргу за договором оренди

Одним із популярних договорів у підприємницькій діяльності вважається договір оренди. У цьому договорі проводиться оплата за надання у тимчасове володіння майна від однієї особи (орендодавця) до іншої (орендаря).

Орендодавець може здавати в оренду все майно, яке він забажає: заводи, склади, приміщення під магазин тощо. Крім цього, в оренду можна здавати техніку, наприклад: комбайни, крани, авто тощо. У використанні договору оренди сторонами часто допускаються помилки, у яких відбувається порушення прав однієї зі сторін. 

Перед тим, як складеться договір оренди, необхідно вивчити всі пункти такого договору. В іншому випадку можуть виникнути проблеми, за якими потрібно довести свою правоту в суді для того, щоб провести стягнення заборгованості за договором оренди.

Порядок стягнення боргу за договором оренди

Процес примусового стягнення заборгованості за договором оренди здійснюється лише у порядку судового та виконавчого провадження. Кожен етап має свої нюанси та займає певний проміжок часу. Термін залежить від багатьох чинників. Чим складніша ситуація, тим довше вирішуватиметься питання в суді. 

Перш ніж звертатися до суду, необхідно переконатися в тому, що:

  • Між Вами та особою, яка орендує майно, є договірні відносини. Іншими словами, Ви уклали договір про оренду, на якому є підпис уповноважених сторін.
  • Є докази того, що Ваше приміщення використовувалося орендарем. Це необхідно для стягнення заборгованості за договором оренди. Якщо у Вас є підтвердження, тоді необхідні уточнення за який період.
  • Здійснено повернення приміщення власнику, і є підстави для додаткових санкцій та для створення позовної заяви про стягнення заборгованості за договором оренди.

Повернення боргів проводиться у тому випадку, якщо правильно подана позовна заява про стягнення заборгованості за договором оренди. При правильній подачі заяви ви можете отримати стягнення заборгованості навіть у тому випадку, коли орендар відмовляється її погасити. Повернення боргу здійснюється у примусовому порядку за рішенням суду. 

Штрафні санкції за несвоєчасну сплату орендної плати

Якщо стороною, котра орендує приміщення не здійснено своєчасну оплату за оренду, тоді з неї належить стягнути борг за весь період користування до того моменту, поки не буде здійснено умови за актом прийняття-передачі. Якщо у договорі між суб'єктами не встановлено розміру штрафу, то відповідно до ч. 3 ст. 231 ГК України штраф встановлюється у відсотках. Розмір штрафних санкцій визначено обліковою ставкою НБУ за весь період користування грошовими коштами другої особи.

Якщо Орендарем не було здійснено оплату в добровільному порядку, тоді вам потрібні послуги юриста.

Він допоможе:

  • зробити розробку акту звірки розрахунків, згідно з наданим договором оренди та актом повернення приміщення;
  • навести підстави, а також направити вимоги про оплату заборгованості, додавши оригінали актів: прийняття-передачі та звіряння розрахунків;
  • зробити оплату судового збору за встановленими ставками;
  • здійснити підготовку та засвідчити правдивість наданих копій всіх документів, які необхідні для спору у суді;
  • скласти фактичний та нормативно обґрунтований позов з підрахунком усіх сум, які потрібно сплатити бізнесу;
  • надіслати цінним листом орендарю всі копії документів, а також позов;
  • направити один примірник до суду за місцеперебування відповідача з доданими засвідченими копіями всіх документів та оригіналів документів, що підтверджують сплату судового збору.

Замовити юридичні послуги

Не відкладайте проблеми, зверніться за послугами до професійного юриста, який може зберегти не тільки гроші, але й Ваш час. Щоб замовити юридичні послуги заповнюйте спеціальну форму з описом питання на сайті!

Потрібна консультація юриста?

Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами
найближчим часом
Консультація
youtube icon telegram icon telegram icon