Стягнення боргу по заробітній платі

Будь-який роботодавець зобов'язаний виплачувати працівникам заробітну плату у повному обсязі та відповідно до встановлених термінів.
Якщо ж відбувається затримка – це вже порушення трудового законодавства, за яким слідує покарання у вигляді кримінальної чи адміністративної відповідальності!

Стягнення заборгованості по заробітній платі у суді

На жаль, з кожним роком дедалі більше людей скаржаться на невчасну виплату заробітної плати. Іноді керівництво компанії пояснює затримки фінансовими проблемами, але в деяких випадках зовсім не називає причин. У такому разі найбільш раціональним рішенням стане звернення до суду для стягнення заборгованості по заробітній платі.

Що потрібно знати про стягнення заробітної плати у судовому порядку?

Йдеться про накладення судом матеріальної відповідальності на роботодавця за затримку та будь-які інші порушення щодо виплати працівнику заробітної плати. У результаті роботодавець буде зобов'язаний погасити борг працівнику.

Процедура стягнення може проводитися поза судом та через суд.

Позовна заява про стягнення заборгованості по заробітній платі становить найбільшу частку серед усіх різновидів позовів по трудових спорах. Важливо розуміти, що навіть здійснення бухгалтерської помилки не звільняє роботодавця від настання відповідальності.

Постійно відстоювати своє право на отримання грошей та звертатися до керівництва компанії з проханням здійснити оплату – не найкращий вихід. Потрібно розуміти, що у разі ліквідації підприємства Ви з великою ймовірністю вже не отримаєте зароблені гроші. 

Процес стягнення зарплати через суд відбувається наступним чином:

 • вас консультують, вивчають надані документи;
 • аналізуються обставини, виробляється ефективна стратегія, яка допоможе скоріше вирішити суперечку;
 • юрист з трудового права оцінить, наскільки перспективно звертатися до суду;
 • підготовляються звернення до прокуратури та інспекції з праці;
 • складається позовна заява про стягнення заборгованості по заробітній платі;
 • спеціаліст представляє ваші інтереси під час судового засідання;
 • підготовлюється та надається в суді документація у вигляді заяв та клопотань;
 • судом видається виконавчий лист, який слід подати до виконавчої служби;
 • відбувається безпосереднє стягнення коштів виконавцем на користь стягувача.

Таким чином, стягнення заборгованості по заробітній платі має на меті підтвердження зобов'язання боржника повернути борг і формально закріпити його у вигляді судового рішення. 

Які документи необхідні для стягнення заборгованості по заробітній платі?

Звертаючись до суду, потрібно бути готовим надати пакет необхідних документів. Йдеться про паспорт, ІПН заявника та позовну заяву про стягнення заборгованості по заробітній платі.

Також потрібно подбати про наявність:

 1. Копій наказу про прийняття на роботу та звільнення. Ці документи підтверджують оформлення та розірвання трудових відносин між працівником та роботодавцем.
 2. Трудового договору. Йдеться про угоду, на основі якої відбувається надання працівникові роботи, за яку виплачується зарплата.
 3. Копії трудової книжки.
 4. Підтвердження суми, що стягуватиметься (як підтвердження можуть використовуватись різні документи: бухгалтерська довідка, розрахунковий лист, копія платіжної відомості тощо).

Юридична допомога боржникам по стягненню заробітної плати

Самостійно розв'язувати вищеописану проблему досить складно – для цього потрібно буде витратити багато часу, нервів та сил, щоб ознайомитися з юридичними тонкощами. Куди легше скористатися послугами юриста, який допоможе підготувати необхідні документи, проконсультує, а головне забезпечить захист порушених прав у суді.

Замовити юридичні послуги

Не відкладайте проблеми, зверніться за послугами до професійного юриста, який може зберегти не тільки гроші, але й Ваш час. Щоб замовити юридичні послуги заповнюйте спеціальну форму з описом питання на сайті!

Потрібна консультація юриста?

Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами
найближчим часом
Консультація
youtube icon telegram icon telegram icon