Стягнення боргу по аліментах

Більшість жінок, що розлучаються зі своїми чоловіками, ставлять питання про виплату ними аліментів. Однак навіть якщо ви отримали позитивне рішення суду - це не означає, що автоматично будете отримувати виплати на дитину.

Часто чоловіки ухиляються від обов’язку виплачувати аліменти, заборгованість яких може досягати значних розмірів. Аргументація може бути різною - нова сім’я потребує грошей, низька зарплата, складні стосунки з колишньою дружиною та інше.

Як стягнути заборгованість по аліментах?

В Сімейному Кодексі, ст. 194 вказано, що існуюча заборгованість стягується за виконавчим листом за термін, що не перевищує 3-ри роки перед направленням листа. Якщо ж борг виник через те, що боржник перебував за межами України чи в розшуку, має бути стягнута вся сума заборгованості.

Досягнення дитиною повноліття не ліквідує обов’язку виплати боргу. Існує важлива відмінність щодо строку, коли може бути подана позовна заява про стягнення заборгованості по аліментах та заява про їх призначення. Звернутися до суду, щоб призначили аліменти, можна до повноліття дитини, а у тому випадку, коли вона вчиться, то до 23-ти річного віку. 

Стаття 195 Сімейного Кодексу визначає, що розмір заборгованості залежить від розміру доходів боржника, які він отримував за весь час, коли виник борг. При відсутності доходів протягом тривалого часу береться до уваги дохід на момент, коли нараховується борг. Якщо ж і в цей час особа є безробітною, то береться до уваги середня зробітня платня. 

Стаття 196 передбачає право позивача отримати також і пеню. При цьому нараховується по 1% від суми боргу за 1 день прострочи виплати. При злісному ухиленні від сплати аліментів боржник може зазнати кримінальної відповідальності та покарання. Це стосується прямої відмови виплати, приховування реальних доходів та переховування.

Той з батьків, хто займається вихованням дитини та утримує її, повинен звернутися до суду та подати позовну заяву про стягнення заборгованості по аліментах. В ній слід викласти: наявні обставини справи, розмір аліментів, що був раніше призначений судом, суму боргу, термін, протягом якого боржник ухилявся від їх сплати. 

Замовити юридичні послуги

Не відкладайте проблеми, зверніться за послугами до професійного юриста, який може зберегти не тільки гроші, але й Ваш час. Щоб замовити юридичні послуги заповнюйте спеціальну форму з описом питання на сайті!

Потрібна консультація юриста?

Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами
найближчим часом
Консультація
youtube icon telegram icon telegram icon