Стягнення боргу по аліментах

Часто чоловіки ухиляються від обов’язку виплачувати аліменти, заборгованість може досягати значних розмірів. Аргументація може бути різною - нова сім’я потребує грошей, низька зарплата, складні стосунки з колишньою дружиною та інше. У таких випадках потрібен юрист з сімейного права

Як стягнути заборгованість по аліментах?

В Сімейному Кодексі, ст. 194 вказано, що існуюча заборгованість стягується за виконавчим листом за термін, що не перевищує 3 роки перед направленням листа. Якщо ж борг виник через те, що боржник перебував за межами України чи в розшуку, має бути стягнута вся сума заборгованості.

Досягнення дитиною повноліття не ліквідує обов’язку виплати боргу. Існує важлива відмінність щодо строку, коли може бути подана позовна заява про стягнення заборгованості по аліментах та заява про їх призначення. Звернутися до суду, щоб призначили аліменти, можна до повноліття дитини, а у тому випадку, коли вона вчиться - то до 23-річного віку. Право подати у суд, щоб стягнути заборгованість, існує і після 18-ліття дитини.

Стаття 195 Сімейного Кодексу визначає, що розмір заборгованості залежить від розміру доходів боржника, які він отримував за весь час, коли виник борг. При відсутності доходів протягом тривалого часу береться до уваги дохід на момент, коли нараховується борг. Якщо ж і в цей час особа є безробітною, то береться до уваги середня зарплата. 

Стаття 196 передбачає право позивача отримати також і пеню. При цьому нараховується по 1% від суми боргу за 1 день прострочи виплати. При злісному ухиленні від сплати аліментів боржник може зазнати кримінальної відповідальності та покарання. Це стосується прямої відмови виплати, приховування реальних доходів та переховування.

Той з батьків, хто займається вихованням дитини та утримує її, повинен звернутися до суду та подати позовну заяву про стягнення заборгованості по аліментах. В ній слід викласти: наявні обставини справи, розмір аліментів, що був раніше призначений судом, суму боргу, термін, протягом якого боржник ухилявся від їх сплати. 

Стягнути повну суму заборгованості по аліментах допоможе кваліфікований юрист!

Як відстрочити виплату чи зменшити борг по аліментах боржнику?

Якщо боржнику складно одразу виплатити всю суму - суд може взяти це до уваги та відтермінує виплату або дозволить виплачувати борг протягом деякого часу. Тобто нараховані вам виплати ви зможете сплатити пізніше або в кілька етапів. Слід пам’ятати, що суму пені іноді зменшують згідно з рішенням суду, якщо матеріальні обставини не дозволяють боржнику сплатити пеню в повному обсязі.

До обставин, які можуть вплинути на рішення суду, належать:

  • важка хвороба боржника; 
  • його складне матеріальне становище; 
  • догляд за хворим членом сім’ї; 
  • невчасне отримання виконавчого листа. 

Пам’ятайте, що виконавчий лист слід надіслати боржнику вчасно, адже при розгляді справи в суді він може скористатись цією обставиною, щоб не сплачувати борг!

Замовити юридичні послуги

Не відкладайте проблеми, ознайомтесь з прайсом та зверніться до професійного юриста, який може зберегти не тільки ваші гроші, але й Ваш час.

Щоб замовити юридичні послуги в Києві або онлайн телефонуйте за номером, звертайтеся в соціальних мережах чи заповнюйте спеціальну форму з описом Вашого питання в контактах, що вказані на сайті й з Вами неодмінно зв’яжуться для успішного розв'язання проблеми!

Потрібна консультація юриста?

Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами
найближчим часом
Консультація
youtube icon telegram icon telegram icon