Власний сайт

Двадцять перше століття дало людству значний інформаційно-технічний прогрес. За останню сотню років комп'ютерні технології еволюціонували від громіздких і малоефективних ящиків до мініатюрних мобільних пристроїв, що просто вражають своїм функціоналом та потужністю.

Цифровий бізнес

Разом з цим народилась і всесвітня інформаційна павутина – інтернет. Спочатку ця нова система обміну і зберігання інформаційними даними була сира та сильно недооцінювалась. Комп'ютерна павутина використовувалась окремими організаціями в межах внутрішніх завдань. Однак, згодом інтернетом почали цікавитись з метою використання у комерційних цілях продаючи ІТ-продукцію широкому колу споживачів. І це змінило світ і нас самих.

1

Перше, що значно удосконалив та розширив інтернет, було листування. Електронна пошта вразила своєю простотою у використанні і неймовірною швидкістю. За допомогою системи цифрової комунікації довготривале очікування, використання паперу, чорнил та почтових відділень назавжди покинули життя пересічного жителя. Елементарні реєстраційні дії на сайті електронної пошти, що міг здійснити будь-який користувач, володіючи комп'ютером і мережевим підключенням, давали можливість миттєвого обміну повідомленнями у межах цілої планети з будь-ким, будь-де і будь-коли. Це безпрецедентна, неймовірна для людини навіть середніх віків технологія, яка б була прирівняна до чаклунства.

Електронне листування показало можливості та перспективи використання ІТ-комунікацій всьому світу, що спричинило цифровий бум! Все більше і більше створювались та розвивались інформаційні сайти, пошукові системи та сфера послуг. Бізнес поступово трансформувався з фізичного в цифровий і тепер ця форма життя у цифровій ері людства – наша повсякденна реальність. Інтернет-магазини товарів та послуг, інформація, реклама, будь-які знання та можливості. Сміт змінився, слід змінюватись і нам.

Власний сайт може допомогти розпочати власний бізнес, ділитись думками та вести комунікацію з сучасним світом інформації. Ця стаття надає практичні рекомендації та описує технічні аспекти створення власного сайту, а головне правову основу для його існування.

Створити власний сайт

Технічні аспекти створення власного сайту залежать від вибору правильних інструментів та мети його використання. Відповідно до завдань, що будуть поставлені перед роботою інтернет-ресурсу: інформаційний блог, магазин товарів, надання послуг – повинні бути підібрані вірні для цього методи. На сьогодні існує три способи створення власного сайту:

  • Конструктори сайтів;
  • Самостійне створення за допомогою CMS;
  • Створення сайту під замовлення.

Конструктори сайтів

Якщо ти не володієш спеціальними знаннями створення програмного коду майбутнього сервісу, а веб-дизайн для тебе це нове слово у сфері ІТ-технологій, тобі прийде на допомогу конструктор сайтів. Конструктор сайтів – спеціальний інтернет-сервіс, що включає в себе готові варіанти програмного коду і графічного оформлення різних варіантів сайту, а також надає доменне ім'я та хостинг де буде розміщуватися сайт. Конструктори бувають безплатні і платні, в залежності від функціоналу і мети діяльності ресурсу. Розглянемо найкращі з них:

  • Wix – конструктор, що дозволяє швидко і просто створювати сайти високої якості на будь-яку тематику. Понад 500 шаблонів, що підходять для різних сфер бізнесу;
  • Ukit – допомагає створювати сучасні сайти і легко оптимізувати їх за допомогою SEO;
  • Nethous – чудово оформлює сайти-візитки, портфоліо, інтернет-магазини. Досить простий в засвоєнні і використанні;
  • Blogger  – безкоштовний сервіс від Google для створення власного сайту-блогу.

Створення сайту за допомогою CMS

Contact Management System (CMS) – системи керування контентом. По іншому такі системи називаються «двигунами» сайту. Простіше кажучи, CSM це інтерфейс який дозволяє керувати сайтом і редагувати контент на базі створеного графічного дизайну та програмного коду. В чому відмінність конструктора сайтів від CMS?

5

Конструктор сайтів надає усі готові інструменти: інтерфейс, домен, хостинг, код, дизайн, а від користувача потрібен лише контент. CSM система, це голий інтерфейс, що потребує всі інші ключові складові та контент для подальшої роботи.

Конструктори сайтів знімають всю головну біль з клієнта, беручи на себе розробку шаблонів. Однак це обмежує індивідуальність і неповторність, адже таких шаблонних дизайнів може виявитися у декількох користувачів одночасно однакових. З іншої сторони, розробка власного коду, дизайну та інших структурних елементів гарантує індивідуальність і вищу довіру від відвідувачів.

Таким чином, для того, щоб створити власний сайт необхідні знання, уміння та навички в програмуванні та створенні графічного дизайну, а також об`єднанні усіх структурних елементів в єдине ціле: інтерфейс + програмний код + графічний дизайн + домен + хостинг + контент = сайт. Розглянемо топ найкращих CSM систем:

  • WordPress – чудово підходить для створення блогів, сайтів-візиток. Один з найкращих і надійних інтерфейсів;
  • Joomla – багатофункціональна система для створення будь-яких сайтів, включно інтернет-магазинів. Цей сайт працює на базі саме цієї CSM системи;
  • 1С Бітрекс – потужний «двигун», що дозволяє розробляти і підтримувати сайти будь-якого типу. Інтерфейс відрізняється високою швидкістю, простотою та високим функціоналом, однак є платним на відміну від двох попередніх систем.

Створення сайту під замовлення

Існує безліч IT-компаній, які надають послуги створення інтернет-ресурсів. Ціна на сайт у яких формується в залежності від складності розробки та функціоналу замовлення. Індивідуальний підхід у створенні графічного дизайну веб-сайту та програмного коду зробить його унікальним, а професіоналізм гарантує якість та надійність виконаної роботи, а головне залишає власника від довготривалого головного болю та купи проблем при його розробці та верстці. Єдине, про що потрібно потурбуватись замовнику – договір (права власності).

6

Непоодинокі випадки, коли назва сайту зареєстрована як торгова марка, права на яку належать власнику. Однак у договорі не було чітко зазначено передачу прав власності на доменне ім’я від виконавця до замовника, що може створити низку правових і майнових суперечок. Інколи замовник доручає виконання створення того чи іншого структурного елементу сайту третім особам. Такі робітники можуть в майбутньому пред’явити свої претензії на право інтелектуальної власності до власника за своєю часткою роботи, у тому випадку якщо в договорі чітко не була прописана відповідальність виконавця перед третіми особами за їхній підряд. Для того, щоб уникнути цих і ще багато інших проблем потрібен якісний – договір на створення сайту.

Договір, за яким відчужують права на сайт має змішаний характер. Його особливість полягає в тому, що веб-сайт містить у своїй структурі низку окремих складових, що були розглянуті вище, кожна з яких повинна бути належним чином відчужена. Цей правочин повинен містити у собі усі істотні умови про передачу виключних майнових прав інтелектуальної власності на веб-сайт і його складові: програмний код, доменне ім’я, графічний дизайн. Для того, щоб належним чином оформити такий важливий правовий аспект та отримати готовий договір про створення сайту звертайтесь за професійною юридичною допомогою. 

Замовити юридичні послуги

Не відкладайте проблеми, зверніться за послугами до професійного юриста, який може зберегти не тільки гроші, але й Ваш час. Щоб замовити юридичні послуги заповнюйте спеціальну форму з описом питання на сайті!

Потрібна консультація юриста?

Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами
найближчим часом
Консультація
youtube icon telegram icon telegram icon