Інвестиційний договір

Інвестиційний договір на будівництво є простою, але водночас ризикованою схемою купівлі первинної квартири. І на жаль, саме цей вид договору є найпопулярнішим правочином купівлі нерухомості в Україні від забудовника. 

Адже дана угода знаходиться за межами чіткого правового поля і дозволяє компаніям, які проводять будівництво, у випадку форс-мажорних обставин часто виходити сухими з води.

Недоліки інвестиційного договору

Річ у тім, що такий договір складно регулювати за допомогою законодавства, тому, що відповідно до ЗУ «Про інвестиційну діяльність», інвестування у будівництво може здійснюватись лише через обмежений перелік організацій.

Зокрема такими організаціями є:

  • Фонди фінансування будівництва;
  • Інститути спільного інвестування;
  • Фонди операцій з нерухомістю.

Однак, договір інвестування не суперечить діючому законодавству, бо відповідає положеннямЦивільного кодексу України, а саме ст. 190 яка визначає, що майном вважається окрема річ, їх сукупність, майнові права чи обов'язки. Майновими правами, своєю чергою, вважаються права пов'язані з володінням, розпоряджанням та користуванням майном.

Але потрібно мати на увазі, що перехід права власності на підставі інвестиційного договору не відбувається аж до завершення будівництва. Інвертор може стати першим власником та отримати усі майнові права на житло лише після того, як будинок буде зданий в експлуатацію. Чим часто і користуються недобросовісні забудовники – інвестиція була, гроші витрачено і будинок побудовано, але в експлуатацію не здано...

Тому, хорошою альтернативою може стати договір купівлі-продажу майнових прав, що з точки зору правового захисту покупця є вигіднішим варіантом, адже краще регулюється законодавством та може передбачати більше санкцій за невиконання умов угоди.

Ризики та вигода інвестиційного договору

Існує ціла низка проблем, які можуть виникнути при укладенні інвестиційного договору і всі вони пов'язані з недобросовісністю забудовника: банкрутство, подвійний продаж, борги за кредити та багато інших неприємних ситуацій які, на жаль, дуже часто виникають при інвестуванні у первинну нерухомість.

Оскільки договір інвестування не знаходиться у чіткому правовому регулюванні то у ньому не передбачаються і чіткі обов'язки забудовника чи штрафні санкції за порушення строків побудови й введення будинку в експлуатацію. Так, у разі настання негативних наслідків єдине на, що може претендувати інвестор, це вимога грошового зобов'язання від забудовника. А як показує практика, повернути інвестовані кошти через суд буде якщо не дуже важко, то майже неможливо.

2

Водночас необхідно зазначити, що будівельні компанії які пропонують укладати інвестиційні договори продають квартири зі значно меншою ціною ніж у конкурентів. Це робить пропозицію дуже вигідною. Але таке ціноутворення пов'язане з можливим ризиками у майбутньому, що можуть призвести до серйозних негативних наслідків.

Резюмуючи усе вищенаведене необхідно зазначити, що розглядаючи договір інвестування як інструмент купівлі нерухомості, необхідно брати до уваги цілу низку факторів та значну кількість правової інформації. Цей правочин є дуже ризикованим, однак фінансово вигідним інструментом купівлі первинної нерухомості який необхідно правильно підібрати й використати за допомогою професійної юридичної підтримки.

Замовити юридичні послуги

Не відкладайте проблеми, зверніться за послугами до професійного юриста, який може зберегти не тільки гроші, але й Ваш час. Щоб замовити юридичні послуги заповнюйте спеціальну форму з описом питання на сайті!

Потрібна консультація юриста?

Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами
найближчим часом
Консультація
youtube icon telegram icon telegram icon