Договір купівлі-продажу майнових прав

Однією серед багатьох схем купівлі первинної квартири є відносно безпечний спосіб продажу прав на квартиру, що реалізується за допомогою договору купівлі-продажу майнових прав.

Купівля майнових прав на квартиру

Так, ст. 656 Цивільного кодексу України визначає, що предметом купівлі-продажу може бути об'єкт створений у майбутньому. Отже, договір купівлі-продажу майнових прав на майбутню нерухомість, що передбачає залучення коштів для будівництва можна вважати цілком законним.

Однак, необхідно зазначити, що право претендувати на майно виникає лише з моменту завершення будівництва та здачі об'єкту нерухомості в експлуатацію. А це своєю чергою означає, що покупець не зможе отримати право власності на ще не збудоване житло.

Договір купівлі-продажу майнових прав на квартиру

Враховуючи те, що приватизувати нерухомість можливо лише тоді, коли ця нерухомість збудована, у договорі необхідно чітко та уважно зазначити усі істотні умови та строки.

Так, договір купівлі-продажу майнових прав на квартиру обов'язково має містити та чітко визначати наступні істотні умови:

  • Строки побудови будинку;
  • Строки введення будинку в експлуатацію;
  • Термін передачі прав власності на квартиру покупцю;
  • Штрафні санкції.

Основною метою покупця є отримання квартири у новобудові, тому договір обов’язково повинен передбачати конкретну часову послідовність будівництва будинку та отримання клієнтом у власність квартири. А головне, визначати можливі штрафні санкції за несвоєчасне виконання кожного з етапів. Таким чином, у випадку порушень у майбутньому покупець зможе захистити свої інтереси посилаючись на конкретні пункти укладеного договору.

Додатково договір купівлі-продажу майнових прав на квартиру повинен містити пункт, де визначені чіткі строки у які покупець зможе отримати право власності на квартиру. А також, можливість відмовитись від купівлі майнових прав та повернення коштів в повному розмірі у випадку порушення строків чи інших істотних умов.

intro

Часто буває так, що забудовники користуючись правовими поняттями й термінами можуть змінити певні умови угоди на свою користь, таким чином отримуючи недобросовісну вигоду з негативними наслідками для покупця. Тому, якщо будь-яка з вищенаведених істотних умов відсутня у договорі чи має розмите вираження, необхідно утриматися від його підписання і звернутись за кваліфікованою допомогою юриста.

Замовити юридичні послуги

Не відкладайте проблеми, зверніться за послугами до професійного юриста, який може зберегти не тільки гроші, але й Ваш час. Щоб замовити юридичні послуги заповнюйте спеціальну форму з описом питання на сайті!

Потрібна консультація юриста?

Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами
найближчим часом
Консультація
youtube icon telegram icon telegram icon