Купівля первинної квартири

Купівля первинної квартири для інвестування чи власного проживання це дуже відповідальний процес, що потребує багато часу й уважності, а головне знань. Первинна нерухомість, це життя в новобудові, сучасні технології, нові комунікації та продумана інфраструктура. Однак, що головніше це нова історія, яку можна писати по-своєму.

Як жити у своїй квартирі?

Так, перший власник має унікальну можливість перепланувати своє нове помешкання на власний лад, а ремонт зробити за унікальним смаком. Енергоефективність сучасних будинків в декілька разів краще ніж у старих, що допомагає зекономити на комунальних платіжках. А прибудинкова місцевість з облаштованою інфраструктурою робить життя простим і комфортним.

1

Мало того, первинна нерухомість може стати вигідним капіталовкладенням. Адже придбане помешкання на етапі будівництва виросте в ціні на 30-50% після здачі будинку в експлуатацію. Однак, звідси й випливає суттєвий недолік новобудов та ризик інвестування – недобросовісні забудовники.

Часто термін здачі нерухомості прострочуються, а можливо і таке, що будівництво заморожується на необмежений термін. Тому, головним в покупці нерухомості у забудовника є правильний вибір та ретельна перевірка компанії.

Юридична перевірка квартири

Знайти та вибрати первинну нерухомість в сьогоднішньому світі інтернет-технологій дуже просто. Варто лише вбити декілька слів в пошукову систему і тисяча пропозицій посипиться на сторінку браузера.

Потрібно зазначити, що при виборі первинної нерухомості необхідно використовувати виключно офіційні сайти забудовників.Тому, що онлайн-майданчики, такі як: OLX, Flafty та Rieltor часто використовують для продажу нерухомості агентства та перекупщики, що звичайно намагатимуться продати її за ціною вище ніж та, за якою вона була придбана. Обравши найкращу для себе пропозицію необхідно розпочати процес перевірки забудовника.

2

Перше, що необхідно зробити це дізнатись детальну інформацію про компанію в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.  Цей запит є безкоштовним  і здійснюється за двома критеріями: повним чи скороченим найменуванням або ж кодом ЄДРПОУ, що зазвичай можна знайти на сайті забудовника. Цей пошук допоможе дізнатись коли було створено компанію, види діяльності та розмір її статутного капіталу.

Іншим джерелом перевірки буде сайт АС ВП на якому можна пересвідчитись чи не перебуває на компанії боргових обтяжень.

Не зайвим буде також і перевірка на предмет банкротства та відкритих судових проваджень на веб-порталі "Судова влада України".

Необхідно також обов'язково звернутися у відділ продажів компанії для отримання від забудовника усю необхідну дозвільну і проектну документацію. У забудовника повинні бути, зокрема, наступні документи: ліцензія, дозвіл на виконання будівельних робіт та проектів, документи на будинок чи житловий комплекс. Перевірити дійсність документів можна на сайті: ДАБІУ (ліцензія\ будівельна діяльність).

Ще одним важливим аспектом є земельна ділянка! Важливо перевірити чи дійсно земля, де збираються будувати будинок передана у цільове використання. Це допоможе знайти ПККУ за декількома критеріями пошуку: кадастровий номер, населений пункт чи координати.

І заключною перевіркою є перевірка відгуків. Часто не добросовісні компанії-забудовники яскраво освітлені громадою на просторах всесвітньої павутини. 

Юридичний супровід купівлі квартири

Після перевірки компанії-забудовника в усіх вищенаведених реєстрах, а також у відсутності суттєвих порушень репутації можна розпочинати ведення перемовин з відділом продажу.

Найпоширенішими видами договорів, що зустрічаються при купівлі нерухомості від забудовника є:

Кожен з цих договорів володіє як рядом переваг такі рядом недоліків, що неодмінно потрібно враховувати у процесі ведення перемовин. Вигода, що може отримати покупець відповідає вірогідному ризику.

Також, варто розглянути варіант вторинного житла, якщо ризики інвестування та шахрайство не варті лишнього часу і грошей! Додатково при вивченні процесу купівлі-продажу вторинної нерухомості розглядаються й етапи набуття права власності на майно у нотаріуса, що також буде необхідно знати при оформленні права власності на первинне житло.

3

Одним з найважливіших прав людини є право на домівку, а відповідно і на нерухоме майно. І тільки досвідчений та надійний юрист допоможе захистити право на житло від посягання шахраїв та розібратись в усіх тонкощах правових угод.

Замовити юридичні послуги

Не відкладайте проблеми, ознайомтесь з прайсом та зверніться за послугами до професійного юриста, який може зберегти не тільки ваші гроші, але й Ваш час.

Щоб замовити юридичні послуги в Києві або онлайн телефонуйте за номером, звертайтеся в соціальних мережах чи заповнюйте спеціальну форму з описом Вашого питання в контактах, що вказані на сайті й з Вами неодмінно зв’яжуться для успішного розв'язання проблеми!

Потрібна консультація юриста?

Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами
найближчим часом
Консультація
youtube icon telegram icon telegram icon