Bitcoin

Bitcoin це універсальний електронний інструмент обміну матеріальними ресурсами у сучасному цифровому світі. Заснований Сатоши Накамото на базі цифрової бухгалтерії Blockchain.

Новий світовий порядок - BITCOIN

Історія товарно-грошових відносин розпочалася з бартеру. Примітивна товарообмінна система дала іскру, що запалила полум’я світової економіки. А паливом для цього вогню стало золото. Золото, це особливий інструмент товарообміну, що володіє унікальними хімічними та фізичними властивостями, а головне рідкістю. Його неможливо синтезувати штучними методами, кількість золота обмежена на нашій планеті, його неможливо підробити. А висока вартість золота забезпечена важкими та дорогими способами добування.

Усі ці властивості роблять золото унікальним та універсальним інструментом обміну. Однак, за допомогою брехні, банківські паперові гроші і кредити змусили полум’я світової економіки гаснути – факт, про який свідчить світова криза початку 2008 року та криза початку 2018 року.

2

Очевидно, що сучасна економічна доларова система добігає кінця свого існування. Безкінечна інфляція нічим не забезпечених зелених папірчиків тягне за собою на дно усю світову спільноту. Паперові гроші втратять свою значущість, тому на даний момент золото є єдиним надійним фізичним способом збереження цінності своєї праці. Однак ним майже неможливо вести сучасний інформаційний стиль життя, такий як: покупки в інтернеті, грошові перекази, розрахунок за надані послуги.

Нам потрібен унікальний цифровий ресурс, не вразливий до інфляції та доступний усьому світу, вартість якого забезпечена способом його отримання. Існуючий у відкритій децентралізованій системі, яка в той самий час забезпечує анонімність її користувачів. Нам потрібне цифрове золото!

BITCOIN / BLOCKCHAIN

2008 року Сатоши Накамото створив нову електронну валюту, наділивши її програмний код особливостями, що є аналогічними фізичним властивостям золота. В основі цієї технології лежить криптографічне кодування, тому це криптовалюта Bitcoin (BTC). Система в якій ця валюта існує і за допомогою якої проходять усі операції, це Blockchain. Децентралізована база даних, що знаходиться одночасно в усіх користувачів системи і в якій зберігається інформація про всі транзакції користувачів (електронна бухгалтерія).
4

Успіх і поширення цих технологій лише питання часу. На перший погляд вони можуть збити з пантелику, точно так, як колись електронна пошта здавалась незрозумілим і непотрібним інструментом листування. Однак, на сьогоднішній день електронна пошта є настільки поширеною, що паперові листи стали старомодним, повільним і не зручним способом обміну інформацією. Ця аналогія дуже вдало описує перспективність криптовалюти. Як і електронне листування удосконалило процес пересилки паперової пошти та пристосувало його до сучасного життя, так і криптовалюта оптимізує та замінить вже архаїчні способи обміну паперовими грошима. 

Добування BITCOIN

Подібно золоту, Bitcoin може добувати будь-хто, володіючи при цьому необхідними ресурсами і знаннями. Якщо ти б захотів добувати золото в наші дні, ти міг би зайнятись цим, однак значну його частину, що лежить на поверхні Землі вже добули. Тому тобі б знадобилось набагато більше часу, знань та ресурсів для його пошуку, добування і обробки. Збільшені витрати на його отримання відповідно і збільшують його вартість. В кінці кінців усе доступне золото на нашій планеті буде видобуто, що з високим попитом і мінімальною пропозицію підніме його вартість до небачених висот.
8

Точно такий самий принцип унікальності та механізм добування як у золота, використовує і Bitcoin. Blockchain вводить в економіку невелику кількість монет через задані інтервали. Протокол формує математичну задачу з таким розрахунком, щоб її можна було вирішити за 10 хвилин. Коли задача вирішена, комп’ютеру-переможцю нараховується 10 крипто-монет. З моменту створення такі задачі вирішував один комп’ютер, тому вони були досить легкі та не потребували багато вираховувальних ресурсів. Тому Bitcoin не вартував майже нічого.

Але з плином часу в систему один за одним додавались нові користувачі і тим самим створювали конкуренцію на вирішення задачі. Один, два, сотня, а потім і тисячі комп’ютерів змагались між собою за її вирішення. Протокол корегував рівень складності, збільшуючи його з кожним новим користувачем. Тому в кожного був шанс, один з тисячі, щоб отримати хоч якусь винагороду. З часом люди зрозуміли, чим потужніше комп’ютер, тим більше шансів в нього стати переможцем. Застосовуючи все досконаліші і потужніші системи вирішення задачі та добуваючи все більше криптовалюти, рівень складності та ціна росли пропорційно.

Процес добування був названий «майнинг», а добувачі – «майнери». Однак як і у випадку золота так, і у випадку Bitcoin діє принцип унікальності. Кількість цієї криптовалюти обмежена протоколом системи і сягає 21 000 000 одиниць. З початку створення Bitcoin, його ціна в доларах сильно коливалась від 0 до 10, потім від 10 до 100, від 100 до 1000, від 1000 до 10 000 і це ще далеко не гранична вартість.

Чи закінчиться майнинг після отримання останньої монети? Ні, адже у майнинга є ще одна важлива функція. В додаток до вирішення математичної задачі, майнери також обробляють самі транзакції системи. В момент, коли один з комп’ютерів вирішує задачу та отримує монети у винагороду, він також створює новий блок інформації до якого включаються усі проведені користувачами платежі за період від утворення попереднього блоку. Цей новий блок зберігається у Blockchain та в усіх його користувачів одночасно. Після того, як добудуться всі монети, майнери будуть вмотивовані залишатись у системі тим, щоб проводити транзакції. За кожну з транзакцій, користувачі платитимуть мінімальну комісію, що не залежить від величини суми самого переказу. Майнери ж продовжуватимуть змагатись за право включення цих транзакцій в Blockchain, адже комісія від сотні і тисячі переводів може становити непогану винагороду.

Принцип роботи BITCOIN

Принцип роботи Bitcoin є дещо середнім між обміном фіатними грошима та користуванням чековою книжкою. Якщо в мене є потреба передати гроші за допомогою чекової книжки, скажімо своєму другу, Я просто виписую чек у якому вказую потрібну суму і ставлю на ньому свій підпис. Мій друг іде з цим чеком в банк і отримує кошти. Якщо хтось вкраде чек, це не допоможе йому вкрасти гроші, так як на ньому буде вказано ім’я мого друга. І якщо вкрадуть саму чекову книжку це також ніяк не допоможе злодію, адже потрібен мій підпис. В теорії це хороша система, але в реальності вона не зовсім досконала. Чек по суті це лист в банк, який дозволяє видати моєму другу певну суму грошей з рахунку. Тому, можуть виникнути наступні проблеми: грошей на моєму рахунку може і не бути, банку в більшості випадків знадобиться декілька днів на видачу готівки, та і мій підпис легко підробити.

Bitcoin працює по аналогічній системі, але вже у цифровому форматі, усуваючи при цьому недоліки чекової системи. Першою ключовою відмінністю між Bitcoin і чековою книжкою є те, що мої кошти не зберігає банк, монети знаходяться у програмному гаманці на комп’ютері (стаціонарному, мобільному чи апаратному), що робить їх схожими з звичайними фіатними грошима у наших гаманцях та знімає потребу посередника (банку).

Bitcoin працює по аналогічній системі, але вже у цифровому форматі, усуваючи при цьому недоліки чекової системи. Першою ключовою відмінністю між Bitcoin і чековою книжкою є те, що мої кошти не зберігає банк, монети знаходяться у програмному гаманці на комп’ютері (стаціонарному, мобільному чи апаратному), що робить їх схожими з звичайними фіатними грошима у наших кошельках та знімає потребу посередника (банку).

Скажімо мені потрібно надіслати другу 100 монет. Я запитую номер гаманця друга і відправляю на цей номер кошти. В момент відправки Я ставлю на транзакцію свій цифровий підпис (власний закритий ключ), що зберігається в моєму гаманці і відомий лише мені та відкритий ключ друга (адреса його гаманця). Закритий ключ (підписи користувачів, доступні лише їм), відкритий ключ (адреса, доступна усім бажаючим) та інформація транзакції (дата, час, сума) математично зв’язуються криптографічним способом так, щоб лише мій друг отримав монети та лише він міг користуватись ними (звідси і назва – «криптовалюта»).

Далі ця інформація відправляється в інтернет та попадає в мережу. Після того як інформація потрапляє в Blockchain, відбувається перевірка даних одночасно усіма користувачами системи: чи справді кошти мої, звідки вони в мене взялись і куди прямують. Якщо все в порядку, транзакція підтверджується системою, проводиться майнерами, стає частиною блоку здійснених транзакцій та зберігається в усіх користувачів (утворюється новий блок інформації, звідси і назва системи «Block-chain»). Тим часом програма гаманця мого друга підтверджує разом з усім світом цю транзакцію і мій друг отримує кошти на баланс. 

Можливості і перспектива BITCOIN

Розглянемо переваги Bitcoin на фоні сучасної кредитно-фінансової системи світу:

Надійність. Унікальний спосіб добування Bitcoin та його гранична кількість роблять цю криптовалюту не вразливою до інфляції, а також надійним інструментом збереження цінності ресурсів на ряду з золотом.
Ризик. Кредити фіатними грошима спричиняють знецінення грошей, економічні кризи і депресії. Так, як сучасні банкноти відв’язані від золотого стандарту їх друк нічим не обмежений.

Свобода. Протокол Bitcoin це самостійна система не залежна і не підконтрольна нікому, інформація якої розділена між усіма користувачами порівну. Що виключає можливість її контролю третіми особами.
Контроль. Випуск і обіг фіатних грошей контролюють владні органи, що мають власну зацікавленість на рівні як окремих людей, так і окремих країн.

Чесність. Blockchain це абсолютно відкрита система транзакцій Bitcoin-монет між користувачами. В ній не можливо підробити чи вкрасти, адже ланцюг передач не підтвердиться – транакція, просто на просто не відбудеться.
Брехня. Банківська система закрита від користувачів. Це дає можливість відмиванню грошей, їх підробки, необмеженого друку, незаконного збагачення.

Доступність і анонімність. Будь-хто і будь-де маючи при собі лише один комп’ютер та доступ в інтернет може без будь-яких обмежень здійснювати транзакції не розкриваючи свої персональні дані.
Замкнутість і обмеженість. Для того, щоб здійснювати звичайні грошові перекази потрібно проходити довгі процедури персоналізації, реєстрації та постійно натикатись на обмеження і проблеми банківських систем.

Швидкість. Транзакції Bitcoin проходять від декількох секунд до години не залежно від її величини за фіксовану комісію на розсуд користувача.
Тормоза. Банківські перекази можуть займати до декількох днів, а комісія збільшується відповідно до збільшення суми транзакції.

Безпека. Складний криптографічний кістяк Bitcoin робить крадіжки та махінації неможливими в межах системи.
Небезпека. Крадіжки у звичайній банківській системі діло техніки для професійних злодіїв, а те що стосується фізичних паперових грошей – діло щоденного заробітку злочинців.

5

Bitcoin це майбутнє нашої економіки, а Blockchain майбутнє нашого суспільства. Адже ця система виходить за рамки контролю посиредників, які стають між людьми та бажаним результатом. За допомогою неї можливо досягти чесних та відкритих виборів, контролювати потік податків, злочинність, інформацію… Безграничні можливості, що відкриває для нас Bitcoin і Blockchain неможливо переоцінити і ми вже на порозі їх відкриття.

Потрібна консультація юриста?

Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами
найближчим часом
Консультація
youtube icon telegram icon telegram icon