Що таке Чат GPT та як ним користуватись?

Що таке чат GPT?

Чат GPT є однією з найбільш інноваційних технологій, він забезпечує можливість взаємодії зі штучним інтелектом шляхом обміну текстовими повідомленнями. У цій статті ми розглянемо, що таке чат GPT, його історію, принцип роботи та як користуватись ним. Проаналізуємо переваги та недоліки використання чату GPT, а також його майбутнє. Нарешті, надам практичні рекомендації щодо використання чату GPT в повсякденному житті.

Чат GPT (Generative Pre-trained Transformer) - це програма штучного інтелекту, яка використовує технологію глибокого навчання для створення текстових повідомлень, які відповідають на запитання користувачів. Відповідно до команд, чат здатен створювати складні статті чи навіть програмні коди. Чат GPT побудований на трансформері, який є одним з найбільш потужних архітектур глибокого навчання. Це дозволяє чату GPT генерувати відповіді на запитання швидко та точно.

Ця технологія дещо схожа з звичайною пошуковою системою на кшалт Google. Однак, якщо остання на запит видає сторінки з потрібною інформацією, яку необхідно ще додатково відокремити й проаналізувати, то чат GPT, аналізуючи текстові данні з усіх сайтів разом, здатен самостійно їх проаналізувати, скомпілювати і надати готову відповідь. Більше того, він здатен сформувати цю інформацію в потрібній формі чи в бажаній стилістиці.

Історія розвитку чату GPT починається з 2018 року, коли компанія OpenAI випустила першу версію архітектури GPT. З того часу були випущені ще кілька версій, у яких були вдосконалені техніки навчання та архітектури.

Принцип роботи чату GPT полягає у використанні зв'язку між текстовим вводом та його контекстом. Чат GPT використовує глибоке навчання для аналізу контексту та прогнозування відповіді. Він розпізнає мовні ознаки та використовує їх для побудови відповіді, що найкраще підходить під конкретний запит. 

Як користуватись чатом GPT?

Чат GPT можна використовувати на сайті OpenAI, а також на інших платформах, які використовують його API. Розглянемо кілька способів використання чату GPT:

 1. Використання на сайті OpenAI: на сайті OpenAI є можливість взаємодії з чатом GPT через спеціальний інтерфейс. Користувач може задавати запитання чату GPT, а він надасть відповідь на запитання.

 2. Використання на інших платформах: чат GPT може бути використаний на інших платформах, які використовують його API. Наприклад, це може бути додаток для месенджерів, який дозволяє взаємодіяти з користувачами за допомогою текстових повідомлень. Вже сьогодні чат GPT використовують багато компаній, одна з яких є Microsoft.

 3. Приклади застосування: чат GPT може бути використаний в різних сферах, таких як керування продажами, підтримка клієнтів, медицина, фінанси, копірайтинг та інше. Наприклад, чат GPT може створювати статті на потрібні теми, використовуючи вказані ключові слова, відповідати на запитання клієнтів щодо продуктів або послуг, забезпечувати підтримку на різних етапах продажу, а також відповідати на запитання щодо медичної допомоги. 

Переваги та недоліки використання чату GPT

Переваги використання чату GPT включають:

 1. Ефективність: чат GPT може бути ефективним інструментом для обробки великого обсягу запитань та відповідей в режимі реального часу.

 2. Низькі витрати: використання чату GPT може дозволити знизити витрати на підтримку клієнтів та інші види робіт з запитами й текстом.

 3. Скасування інформаційного бар'єру: чат GPT може допомогти зменшити інформаційний бар'єр між користувачами та компанією, забезпечуючи доступ до інформації в реальному часі.

Недоліки використання чату GPT включають:

 1. Обмежену точність: хоча чат GPT може бути ефективним інструментом для обробки великого обсягу запитань, його точність може бути обмеженою. Наприклад, чат GPT може надавати й неправильні відповіді на запитання, або ж видавати інформацію яка під собою не має ніякого сенсу.

 2. Недостатня гнучкість: чат GPT може мати обмеження щодо розуміння різних мов, діалектів та лексики. Крім того, він може не бути здатним розуміти спеціалізовану лексику, таку як терміни в медицині або фінансах.

 3. Відсутність емоційної складової: чат GPT не може виявляти емоції або відчуття користувачів, що може бути важливим для певних видів взаємодії, таких як підтримка клієнтів.

 4. Вдсутність творчості: чат GPT не задтен проявляти творчість, а лише як калькулятор, що підраховує суму, чат підбирає текст, який найбільш точно відповідає запиту.
 5. Плагіат: інформація, що аналізує чат GPT це змішаний текст з інших інтернет ресурсів від сторонніх авторів, що в сумі може бути визначено програмами на антиплагіат, як копія. Звичайно, зараз і це можна легко обійти, просто закинувши згенерований тест з чату GPT в інтернет ресурс Jasper, що перефразовує текст (рестурс теж на основі роботи штучного інтелекту).

Чат GPT в Україні

Вже починаючи з лютого 2023 року кожен українець може зареєструватись на офіційному сайті OpenAI та розпочати роботу з чатом. До цього, на жаль, нормальної можливості використання чату GPT в Україні не було. Потрібно було використовувати різноманітні обхідні шляхи з застосуванням VPN та закордонних номерів телефону. Тепер, ввівши свою електронну адресу та підтвердивши номер телефон ми отримали доступ до революційного інструменту обробки тексту, нейромережі, що здатна збирати та обробляти гігабайти інформації за лічені секунди.

Чи замінить чат GPT людей?

Ні, хоч чат GPT і найбільш інноваційна технологія штучного інтелекту, вона не являє собою повноцінний інтелект, а лише відповідає за окрему функцію - аналіз і обробка тексту. Тому, як колись, створення електронної пошти не замінило собою звичайну пошту, а лише пришвидшило і удосконалило процес спілкування, чат GPT покликаний не залишити нас робоботи, а зробити її швидшою й ефективнішою. Позбавити нас довгого і монотонного пошуку інформації в інтернеті та її обробки, а зосередитись на творчому підході до її подачі в найякіснішому вигляді. 

Потрібна консультація юриста?

Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами
найближчим часом
Консультація
youtube icon telegram icon telegram icon