Фондовий ринок

Фондовий ринок - це ринок на якому можна здійснювати купівлю-продаж цінних паперів. Найпоширенішими інвестиційним інструментом на фондовому ринку є акції, які являють собою свідоцтво про право власності на визначену частину статутного (складеного) капіталу акціонерного товариства.

Гроші на інвестиції

Те, що воду не можливо зберігати в дірявому відрі вже давним-давно зрозуміли багатії. Звичайні паперові гроші для них це лише проміжковий інструмент для задоволення щоденних потреб. Тому, для збагачення вони використовують фондовий ринок.

Еліти завжди будь-якими методами намагаються утримувати нижчий клас на межі бідності, прикриваючи їх право на свободу шорами невігластва. Тотальний контроль та промивка мізків допомагає ефективно використовувати населення як дешеву робочу силу.

Фондовий ринок України

Але не дивлячись на всі старання, фондовий ринок зацікавлений в грошах простих смертних. Адже приток коштів в економіку фондового ринку може значно підвищити вартість компаній, а як наслідок якість товарів чи послуг які вони надають. Таким чином фондовий ринок України може стане значно привабливішим для іноземних інвесторів. А постійний приток інвестицій як внутрішніх, так і зовнішніх інвестицій у вторинний фондовий ринок покращить не тільки його позиції, а і укріпить всю Українську економіку в цілому. Адже гроші - це кров економіки!
2

Тому, на жаль, покупку чи продаж акцій в Україні мають право лише брокери які отримали відповідну ліцензію. Сама ж торгівля цінними паперами здійснюється в електронному форматі на вторинному фондовому ринку. 

Найпопулярнішим майданчиком вторинного фондового ринку цінних паперів в Україні є ПТФС (Перша Фондова Торгова Система). Окрім інтернет-платформи та брокерів, важливу роль також займають банки і спеціалізовані компанії які здійснюють облік і зберігання цінних паперів.

Купівля цінних паперів в Україні

Як вже було зазначено вище, в Україні купувати і продавати цінні папери не можливо без спеціального на це дозволу. Тому для того, щоб придбати цінні папери інвестору перш за все потрібно укласти договір з брокером.

Брокерськими послугами можна користуватись як у приватних компаній, так і звернутись за допомогою до перевірених фінансових організацій. На сьогодні більшість банків в Україні виступають брокерами для власних клієнтів на міжнародному фондовому ринку. Щобільше, крім брокерських послуг, банки забезпечують зберігання та реєстрацію цінних паперів, що є необхідною умовою для їхньої купівлі. 

Загалом співпраця інвестора і брокера зводиться до того, що клієнт доручає торговцю купити або продати певні цінні папери, при цьому прислухаючись до професійних порад або ж діючи на власний розсуд.

Принципи торгівлі на фондовому ринку

  • Перевіряй і вибирай. Наріжним каменем успішного заробітку на фондовому ринку є детальний аналіз інвестиційного продукту. Історія зміни цін на цінні папери, “індикатор Баффета”, аналіз конкурентного середовища, оцінка драйверів росту цінних паперів, оцінка бізнесу, оцінка ризику, аналіз фінансової звітності та багато іншого. Есе це допоможе зробити вибір максимально безпечним та ефективним. Адже саме від вибору інвестиційного продукту на пряму залежить приріст капіталовкладень.
  • Купляй на спаді, а продавай на піці. Фондовий ринок і цінні папери є валідними. Вони  являють собою не чітку криву чи пряму лінію, а хвилеподібний графік. А це означає, що після кожного його значного піку, очікується невідворотний спад! Тому обов'язковою умовою успішної торгівлі на фондовому ринку є уміння ловити і підкоряти собі ці фінансові хвилі.
  • Диверсифікація ризиків. Інвестування завжди передбачає собою низку ризиків. Складаючи яйця в одну корзину, зростає і ризик їх повної втрати при падінні! Для того, щоб не втратити усе, необхідно розділяти ці яйця по різних корзинах. Формування інвестиційного портфелю повинно складатись з чіткого аналізу і підбору декількох найперспективніших продуктів. Так, при падінні одних акцій, інвестиційний портфель з декількох позицій допоможе зберегти значну частину капіталовкладень.
  • Довготривала гра. Інвестуючи свої гроші необхідно розраховувати на прибуток не тут і зараз, а на потім. Адже фондовий ринок на короткій грі являє собою лотерею, а як усім відомо - в азартних іграх завжди виграє казино! Будь-які інвестиції потребують часу і повинні мати довготривалий характер. Хороші інвестиції як вино, чим довше зберігаються, тим цінніші вони стають.
  • Комісії і податки. Цінні папери це задоволення не з дешевих, тому завжди потрібно враховувати усі комісії брокера. А головне - враховувати комісію держави, що складає цілих 18 відсотків (податок на приріст капіталу). Особливо уважно це необхідно брати до уваги в точках продажу і виводу грошей, адже інвестор завжди повинен залишатись в заробітку.
  • Інвестиції без боргів. На кінець обов'язково необхідно зазначити, що хоч і фондовий ринок приносить заробіток значно стабільніший і вищий за будь-який депозит в банку, ніхто не застрахований від втрат. Історія неодноразово показувала як карколомний ріст в небо, так і стрімке падіння об асфальт. Тому інвестиції люблять лише вільні гроші. Кошти якими собі можна дозволити ризикувати! 

Так, в сукупності фондовий ринок і акції є відмінною фінансовою платформою для примноження власного капіталу. Цією платформою активно користуються найбагатші люди планети. Адже на відміну від звичайних фіатних грошей, що постійно втрачають свою вартість, не підкріплені матеріальним благами та по-суті є лише звичайною фінансовою пірамідою, цінні папери акумулюють та нарощують власну вартість і допомагають сплачувати податки на набагато вигідніших умовах.

Потрібна консультація юриста?

Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами
найближчим часом
Консультація
youtube icon telegram icon telegram icon