Багате життя без податків

Для того, щоб стати багатим не потрібно мати значний стартовий капітал, широке коло знайомств чи унікальну бізнес ідею. Щоб отримати бажане фінансове благополуччя, потрібно зрозуміти і прийняти лише три заповіді заможності:

Гроші це лише папір

Самі по собі, гроші - нічим не підкріплені, кольорові папірчики. Щобільше, можна цілком вірно стверджувати, що сучасна фінансова система являє собою кредитно-боргову піраміду яка як і всі інші, тримається лише на вірі людей у її могутності. А враховуючи те, що інфляція рік за роком знецінює гроші у нас на очах, можна зрозуміти очевидний факт: неможливо зберігати воду у дірявому відрі!

Фондовий ринок

Цю аксіому вже давним-давно зрозуміли найбагатші люди світу. Тому, вони користуються фіатними грішми лише як проміжковим інструментом (тут і зараз): купити їжу, дім, яхту і тп… Багатії розуміють, що паперові кошти не коштують майже нічого, адже беруться буквально з повітря, тому просто немає сенсу їх накопичувати. Тому, вони вкладають свої капітали лише у реальні матеріальні ресурси, активи які будуть приносити прибуток: нерухомість, наука, технології, бізнес. Їхні гроші працюють на інвестиції!

Часто можна побачити новини, що тепер найбагатша людина світу одна особа, а через пів року вже інша. Цей список постійно змінюється та доповнюються. Річ у тому, що рейтинг виражає інвестиційний капітал у фіатному еквіваленті, а не баланс грошей на рахунках. Такий капітал валідний, адже ціна акцій залежить від комерційних результатів компанії. Так, в залежності від того як ростуть ціни на активи, капітал багатіїв може різко змінюватися в ту чи іншу сторону.

2

Гроші – це папір закріплений вірою, а акції – свідоцтво про право на власність визначеної частки статутного (складеного) капіталу акціонерного товариства. Тобто право на власність реального майна! Акції є інструментом інвестиційного росту капіталу, а платформа на якій можливі такі інвестиції називається «фондовий ринок». Саме фондовий ринок та інвестування в акції роблять багатих, багатими і створюють унікальні можливості для комфортного існування.

Приріст капіталу

Таке солодке життя, в першу чергу, проявляється в низькому рівні сплати податків. Найбагатші люди світу віддають на благо суспільства вдвічі менше ніж найбідніші. Користуючись особливостями податкової системи, еліти сплачують лише 18% податку зі свого доходу і тільки тоді, коли вони самі того побажають. В той самий час як нижчі верстви населення віддають більш ніж половина свого доходу в примусовому порядку завдяки прихованій формі оподаткування.

3

Уся справа полягає в податку на приріст капіталу, що в Україні прирівнюється до податку на прибуток і становить 18%. Однак, суттєвою відмінністю від звичайних податкових зборів є те, що оподаткування нарощеного капіталу відбувається лише тоді, коли самі інвестиційні інструменти (акції) продаються та виводяться на банківський рахунок. Щобільше, таким чином інвестор може контролювати об'єм податків які необхідно буде сплатити. Додатково необхідно зазначити, що сума яка буде підлягати оподаткуванню є різницею між початково інвестованою та кінцевою виведенню.

Наприклад:

  • 10 000 дол. США принесли інвестору за 1 рік прибуток у розмірі 10% = 11 000 дол. США;
  • Інвестор при цьому вирішив вивести 5000 дол. США;
  • З точки зору податку на прирощений капітал кожна 1000 дол. США принесла інвестору 100 дол. США (10%) чистого прибутку;
  • Тобто податок з приросту капіталу складе (5000 дол. США * 10%) * 18% = 90 дол. США оподаткування.

Загалом схему оподаткування на приріст капіталу можна відобразити наступною формулою: (ВС * %ПР) * 18% = ППК, де:

  • ВС – виведена сума інвестицій;
  • %ПР – відсоток росту капіталовкладень;
  • 18% – податок;
  • ППК – сума для сплати податку на приріст капіталу в Україні.

Таким чином, за допомогою податку на приріст капіталу, можна контролювати не тільки рівень свого доходу, а і обсяг сплати податкових зборів на набагато комфортніших умовах.

Що таке спадковий капітал?

Низький рівень оплати податків це ще не все, через те, що існує смертельний спосіб не платити податкові збори взагалі. Оскільки смерть дає життя і відкриває нові можливості для старого інвестиційного капіталу.

4

Інвестор, чиї роки прийшли кінця, передає спадкоємцю у спадок своє майно. А цінні папери, як вже було зазначено вище, є свідоцтвом про право власності на частину майна компанії. Тому після смерті, всі інвестиції будуть також передані як частина спадщини. А враховуючи те, що сплата податків на приріст капіталу обраховується з моменту їх покупки і на момент продажу, смерть інвестора фактично оновлює ці терміни для спадкоємця.

Через те, що спадщина не може одночасно вважатись і прибутком, це означає, що у разі продажу цінних паперів, приріст капіталу нараховуватиметься з моменту отримання капіталу спадкоємцем.Таким чином багатші цього світу покоління за поколінням передаються і множать у спадок свої статки не сплачуючи при цьому ніяких податків.

Потрібна консультація юриста?

Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами
найближчим часом
Консультація
youtube icon telegram icon telegram icon