СЕТАМ

СЕТАМ – аукціон арештованого майна в якому може взяти участь кожен бажаючий.

Будь-хто має можливість за допомогою особистого кабінету вибрати товар з переліку арештованого майна та запропонувати свою ціну за його покупку.

Продаж арештованого майна на СЕТАМ

Непогашена заборгованість за судовим рішенням слугує приводом для винесення виконавцем постанови про арешт, опис та реалізацію майна боржника. Продаж такого майна виконується в рамках ст. 61 ЗУ «Про виконавче провадження» та за допомогою системи електронних торгів СЕТАМ.

Порядок проведення таких торгів визначається наказом Міністерства Юстиції України «Про затвердження порядку реалізації арештованого майна» №2831/5. Звернення стягнення на майно боржника виконуються лише в рамках суми боргу, витрат на виконання рішення та судового збору. У випадку, якщо боржник володіє майном разом з іншими лицями, звернення стягнення відбувається лише на долю боржника, що визначається судом за зверненням виконавця чи лиця, що володіє часткою такого майна.

Оцінка майна на СЕТАМ

Для проведення оцінки майна та встановлення початкової ціни лоту, виконавець може залучати суб'єкта оціночної діяльності – оцінщика, якщо об'єктом оцінки є: нерухоме майно,  транспортний засіб,  повітряні,  морські та річкові судна. Оцінку решти об'єктів, згідно зі ст. 57 ЗУ «Про виконавче провадження», виконавець може визначати самостійно. 

Продаж суспільного майна

Звернення стягнення може бути накладено на майно, що є суспільною власністю чоловіка і жінки, які перебувають в шлюбних стосунках. А майно придбане сімейною парою під час шлюбу, належить  чоловіку та дружині саме на праві такої власності. Звернення стягнення на яке, накладається якщо судом доведено, що боргові зобов'язання виникли стосовно одного з членів шлюбної пари, якщо такий / така діяла / діяв в інтересах сім'ї згідно зі ст. 73, 65 Сімейного Кодексу України. Якщо сімейна пара розвелась, звернення стягнення на майно та його реалізація відбувається лише на частку, якою безпосередньо володіє боржник на праві сумісної власності.

Оскарження продажу майна на СЕТАМ

Згідно зі ст. 48 ЗУ «Про виконавче провадження» боржник вправі визначати в якій черговості необхідно продавати майно, що надійшло на торги. Однак, вимоги боржника щодо реалізації арештованого майна не будуть прийняті, якщо внаслідок їх задоволення можуть виникнути труднощі та продовження терміну виконання судового рішення.

Якщо передане майно не буде продане на торгах СЕТАМ протягом двох місяців, воно підлягає переоцінці. Згідно зі ст. 61 ЗУ «Про виконавче провадження» якщо протягом місяця переоцінене майно не буде реалізоване, виконавець пропонує позивачу залишити майно у своїй власності. А позивач протягом 15 днів повинен в письмовому вигляді проінформувати виконавця про таке бажання залишити за собою непродане майно. Якщо позивач не виявить такого бажання, арешт з майна буде знято, а майно повернене боржнику. Виконавчий документ, у випадку відсутності іншого майна боржника, на яке можливо накласти арешт, повертається позивачу без виконання.
5

Згідно з п. 2 «Порядку проведення електронних торгів» підгрунтям для зупинки торгів є:

  • рішення суду про зупинку реалізації арештованого майна;
  • відкладення проведення виконавчих дій;
  • зупинка виконавчого провадження в випадку відновлення судом терміну подачі апеляційної скарги чи прийняття такої скарги до розгляду;
  • закінчення виконавчого провадження.

Також електронні торги СЕТАМ з реалізації майна боржника можуть бути зупинені чи визнанні недійсними, якщо під час їх проведення були виявлені порушення норм законодавства чи права третіх сторін на власність арештованого майна. Визнання недійсності таких торгів складна та клопітлива робота, що під силу людині з глибоким знанням претензійно-позовної роботи.

Замовити юридичні послуги

Не відкладайте проблеми, зверніться за послугами до професійного юриста, який може зберегти не тільки гроші, але й Ваш час. Щоб замовити юридичні послуги заповнюйте спеціальну форму з описом питання на сайті!

Потрібна консультація юриста?

Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами
найближчим часом
Консультація
youtube icon telegram icon telegram icon