Кредит при ліквідації банку

По закону будь-який кредит, як заставний, так і беззаставний, вважається активом банку, тому під час ліквідації він не гаситься і нікуди не зникає, а продається. Що дає унікальну можливість боржнику, погасити прострочену заборгованість по кредиту.

Заміна кредитора

Процедурою ліквідації банку займається Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, який направляє усі активи банку, в тому числі й не погашені кредити на аукціон. Після чого відбувається розпродаж активів на торгах, в яких можуть брати участь фінансові установи (банки, факторингові компанії тощо), що і викупають борги.

Так, кредит боржника під час ліквідації банку, реалізується і переходить до нового кредитора. Разом з тим до нього переходять і права вимоги щодо предмету договору кредитування. Така заміна кредитора в борговому зобов'язанні може називатися «переуступка права вимоги» чи «договір факторингу». Між цими договорами є різниця, хоч і їхнім предметом та метою виступають одні й ті ж речі.

Продаж кредиту

Буває так, що продаж кредиту не відбувається на перших торгах. Це може трапитись через малу зацікавленість покупців в: заставному майні кредитора, реалізація якого може стати важкою і не вигідною; відсутності фінансових поручителів; низькою грошовою сумою предмета кредитування; проблемним боржником тощо.

На такий випадок актив включають в кредитний пул (пакет з двох і більше кредитних зобов'язань). Як правило в цьому пулі одночасно розміщують активи у яких наявні як і дуже привабливі, дорогі так і ризиковані, однак більш дешеві кредитні договори. Таким чином здійснюється маркетинговий хід, що має обов`язково зацікавити покупців та допомогти реалізувати товар з других і третіх торгів аукціону. Таким чином після проведення і реалізації кредиту у боржника неодмінно з'явиться новий кредитор, що згодом розпочне процедуру витребування предмету кредитного договору.

1

Викуп кредиту

Яку вигоду може отримати боржник в такій ситуації? Інформація про пул та ціну, за яку було викуплено кредит можна легко переглянути на сайті торгів: пул - «Фонд гарантування вкладів фізичних осіб»; торги - «ProZorro».

Як правило, ця сума буде значно нижчою ніж та, яка складала першочергову вартість кредиту. При ліквідації банку Фонд гарантування вкладів фізичних осіб намагається якомога швидше та надійніше закрити всі фінансові прогалини установи, що припиняє своє існування, маючи великі боргові зобов'язання перед вкладниками. Так, для боржника виникає унікальна можливість викупити борг за дуже привабливою ціною, підгледівши дисконт на вищезазначених порталах.

Замовити юридичні послуги

Не відкладайте проблеми, зверніться за послугами до професійного юриста, який може зберегти не тільки гроші, але й Ваш час. Щоб замовити юридичні послуги заповнюйте спеціальну форму з описом питання на сайті!

Потрібна консультація юриста?

Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами
найближчим часом
Консультація
youtube icon telegram icon telegram icon