Колектори

Проблемний кредит породжує за собою борг який необхідно повернути. Відмова чи неможливість сплачення боргу спонукає кредитора застосовувати процес стягнення проблемної заборгованості. А у наш час, коли онлайн кредитування стало легким та загальнодоступним, в громадян виникає все більше питань, пов’язаних з випадками незаконних дій колекторів. Погрозливі телефонні дзвінки, листи-вимоги, залякування родичів, усе це та багато іншого складає основу діяльності колекторів в якій допоможе розібратися надійний юрист.

Стягнення простроченої кредитної заборгованості це колекторська діяльність, ну а колектори – це працівники колекторської компанії, які безпосередньо займаються стягненням коштів з боржників.

Хто такі колектори?

В Україні колекторською діяльністю можуть займатись як фінансові установи, що безпосередньо видали кредит боржнику так і приватні компанії. Однак, для того, щоб законно здійснювати таку діяльність фінансовій чи колекторській установі необхідно зареєструватися у Реєстрі колекторських компаній, що формує та обслуговує Національний банк України та отримати відповідний дозвіл (ліцензію). Так, в Україні заборонено здійснювати колекторську діяльність компаніям, що не пройшли перевірку та реєстрацію контролюючим органом.

4

Окрім того, діяльність спрямована на повернення кредиту в найближчому майбутньому регламентуватиметься Законом України «Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності». Цей закон встановить чіткі рамки правової та етичної поведінки й зробить протиправні дії колекторів до боржників протизаконними. Це значно полегшить захист громадян та їх майна від неправомірних дій.

Як працюють колектори?

Способів «вибивання» боргів у колекторів нескінченний край, але основне на, що робиться акцент це страх. З правової точки зору у колекторів немає чітких правових важелів для впливу на боржника. Підкований юридичною допомогою, громадянин з проблемною заборгованістю є неприступною фортецею. Для колектора правовий супровід кредитної заборгованості це важкий та довгий процес, що має багато ризиків і витрат: ведення офіційних перемовин поштою, подання позову до суду, сплата судового збору, довгий судовий процес, отримання виконавчого документа та ще довший і затратніший процес його виконання. В переважній більшості випадків це економічно не вигідно колекторам.

Тому все, що залишається – це простий, але безпощадний психологічний тиск на боржника, що часто заходить далеко за рамки закону та будь-яких етичних норм. Користуючись страхом та не знанням своїх прав колекторам, таким чином, часто вдається «вибити» гроші в боржників. Телефонні та поштові витрати менші ніж затрати на юристів і суди, тому ця гра коштує свічок!

Так, основними напрямками колекторської діяльності в Україні є так звані:

  • Soft collection – цей вид «м’якої» колекторської роботи який являє собою дистанційне досудове врегулювання проблемного кредиту. В переважній більшості цей метод передбачає постійний психологічний тиск та докучання боржнику, його родичам та друзям. А інструментом його здійснення є телефон, поштові листи та інтернет з соціальними мережами та відкритими базами даних де знаходять усю необхідну інформацію про боржника та його близьких. Окремо, під час ведення таких перемовин колектори збирають ще більше необхідної для себе інформації та створюють на основі психологічного портрету боржника ефективну стратегію подальших дій;
  • Hard Collection важка артилерія у вигляді професійних юристів які від слів переходять до активних дій. Як правило такий метод застосовується до боржників які мають у власності цінне майно, адже усі витрати на процес стягнення заборгованості мають бути також погашеними за рахунок арешту майна боржника після якого відбудеться його реалізація на електронних торгах СЕТАМ. В хід може піти безліч юридичних тонкостей: винесення виконавчого напису нотаріуса, маніпуляція строками позовної давності, розкриття банківської таємниці боржника.

Як захиститися від колекторів?

Хай там як, необхідно чітко розуміти й пам’ятати, що як Soft collection, так і Hard Collection це лише умовно правові методи. Їх ефективність на пряму залежить від рівня виклику колекторами страху над відбором дорогоцінного майна у боржника. Нескінченний край вигадок колекторів у надійних руках юриста та наданням правових консультацій боржнику перетворюються у дитячі казки для судді. Виконавчий напис нотаріуса можна легко знести позовом до суду, надокучливі дзвінки припинити заявою в поліцію, а листи-вимоги переадресувати на перевірку до Національного банку України. Клин вибивають клином, а страх – страхом!

Необхідно заставити колекторів боятись контролюючих органів і перше, що для цього необхідно зробити:

  • Заява про адміністративне правопорушення до територіальних органів поліції;
  • Скарга на адресу Національного банку України про перевірку колекторської компанії;
  • Звернення за професійною юридичною допомогою.

Ці початкові дії на першому етапі, у разі їх правильного виконання, припинять надокучливі погрози колекторів та захистять права боржників!

Замовити юридичні послуги

Не відкладайте проблеми, ознайомтесь з прайсом та зверніться за послугами до професійного юриста, який може зберегти не тільки ваші гроші, але й Ваш час.

Щоб замовити юридичні послуги в Києві або онлайн телефонуйте за номером, звертайтеся в соціальних мережах чи заповнюйте спеціальну форму з описом Вашого питання в контактах, що вказані на сайті й з Вами неодмінно зв’яжуться для успішного розв'язання проблеми!

Потрібна консультація юриста?

Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами
найближчим часом
Консультація
youtube icon telegram icon telegram icon